
Na francouzském letišti v Nice se málem srazila dvě osobní letadla. Minula se pouze o 15 metrů, což je opravdu málo.
Osobní letadla se těsně vyhnula srážce při přistání na ranveji na letišti v Nice Côte d’Azur, které má dvě blízké paralelní ranveje, jež mohly způsobit jeden z nejtěsnějších leteckých incidentů v Evropě za poslední roky. Letecké úřady nyní vyšetřují možnou srážku mezi lety společností Nouvelair a easyJet
Málem došlo ke katastrofě
Dvě letadla se v neděli večer při „vážném incidentu“ na ranveji letiště v Nice na jihu Francie minula jen pár metrů od sebe. Let společnosti Nouvelair BJ586, mířící z Tunisu, se setkal s letem společnosti easyJet U24706 poté, co se omylem přiblížil k nesprávné ranveji na letišti Nice Côte d’Azur.
Airbus A320 společnosti Nouvelair sestoupil na ranvej 04R namísto 04L, údajně kvůli špatným povětrnostním podmínkám, kolem 23:30 hod. Podle Flightradar24 proletěl pouhých 15 metrů nad Airbusem A320 společnosti easyJet, než provedl průlet. Letadlo bezpečně přistálo na ranveji 04L asi o 15 minut později. Let společnosti easyJet, který se připravoval na vzlet do Nantes, se vrátil k bráně a později byl zrušen „v souladu s postupy“.
Cestující v letadle během přistání v Praze mysleli, že je s nimi konec. Obrovská chyba je málem stála život
Nikdo nebyl zraněn
Cestující společnosti easyJet uvedli, že během incidentu, kdy málem došlo ke srážce s motory Nouvelair, slyšeli ohlušující řev, informoval AVSN. V žádném z letadel nebyla hlášena zranění cestujících nebo posádky. Francouzský Úřad pro vyšetřování a analýzy (Bureau d’Enquetes et d’Analyses) potvrdil, že zahájil vyšetřování.
Podle francouzského leteckého úřadu bude na místě prošetřovat tým čtyř vyšetřovatelů. Meteorologická zpráva z letiště v Nice prokázala, že v době incidentu byly v oblasti aktivní bouřky. Na SvětěKreativity.cz jsme také zmiňovali nehodu letadla v Nigérii, kdy se prokázala vina pilotů.
Zdroj: AVSN, AeroTime, Facebook FlightMode
Napište komentář