Bývalá zdravotní sestřička zachránila na palubě letadla život 3měsíčnímu dítěti. Vše díky hlášení letušky

Fotografie: Ruthann / Creative Commons / Attribution 2.0

Zdravotní sestra jela na dovolenou a rozhodně nečekala, že v letadle bude muset ukázat svoje dovednosti. Zachránila tak život malému dítěti.

Různé nebezpečné situace v životě přicházejí úplně nečekaně a v tu chvíli nezbývá nic jiného než doufat, že všechno dobře dopadne. Určitě už jste někdy viděli film, v němž se na palubě letadla něco stalo a jako zázrakem se tam objevil lékař, který celou situaci vlastně zachránil a stal se z něj hrdina. A to stejné se stalo i na palubě tohoto letadla – jedna zdravotní sestřička zde zachránila život malému dítěti.

Letěla na dovolenou

Bývalá zdravotní sestra skončila na podzim 2022 ve svojí práci asi po 16 letech. Nemohla se dočkat, až se konečně dostane na nějakou krásnou dovolenou, a tak si hned našla ty nejlepší letenky. Jenže její představu tak trošku zkazil děsivý zvuk, který vycházel z palubního rozhlasu letadla. Letuška říkala, že se v letadle nachází dítě, jež zničehonic přestalo dýchat, a že doufá v to, že se v letadle nachází nějaký lékař.

Fotografie: Pexels

Žena okamžitě vyskočila ze židle a spěchala směrem k zadní části letadla. Nebyla lékařkou, ale během tolika let práce zdravotní sestry získala dovednosti, které v této situaci rozhodně mohly pomoci. V zadní části letadla našla tříměsíční miminko, jež už nevykazovalo známky života. Jeho obličej byl už úplně modrý. Ona byla ze začátku velmi nervózní, ale roky praxe vlastně ukázaly své.

Zachránila mu život

Bývalá zdravotní sestra ihned zvedla dítě do náruče a poté mu začala masírovat hrudní koš. Snažila se, aby dítě tak nějak začalo reagovat, a tak ho zkoušela štípat, a dokonce na něj i křičela. Po chvíli se dítěti začala vracet barva do obličeje, ale ona ještě nepřestávala. Žena říká, že je vděčná, že nemusela dítě resuscitovat, protože s malými miminky je to prý velmi těžké. Už po pár minutách bylo úplně jasné, že dítě přežije.

Poté, co se tento příběh dostal do novin, byla zdravotnice pochopitelně oceněna za svůj čin. Ona ale svůj titul odmítá. Nebyl to totiž pro ni hrdinský čin, pomoc druhým chápe jako přirozenost, a tak udělala všechno pro to, aby malé děťátko zachránili. Je moc vděčná, že zrovna v tu chvíli v letadle byla.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]