Letecká společnost neomluvitelně ponížila invalidní ženu na palubě. Zveřejněné záběry vyvolaly silné reakce

Fotografie: Kevin Paniagua / Creative Commons / Attribution 2.0

V okamžiku, kdy se letadlo odlepí od země, se o nás stará palubní personál, který by nám měl pomoci, jak jen může. Tato žena se však během své cesty nesetkala s žádnými laskavými lidmi.

Pro většinu z nás je samozřejmostí pomoci, když to někdo potřebuje. Může se jednat o starší paní, která potřebuje pomoct na přechodu pro chodce, nebo o někoho, kdo potřebuje pomoci s těžkými taškami. Když vidíme někoho v nouzi, je pro nás samozřejmostí, že pomůžeme. Ještě víc nás pak bolí, když vidíme, jak se ostatní odvracejí, když někdo naléhavě potřebuje pomoc.

Potřebovala na toaletu

Jennie, která je ochrnutá od pasu dolů, potřebuje pomoc, aby se dostala kamkoli, zejména do letadla. Takže když potřebovala na záchod, nemyslela si, že by byl problém spolehnout se na několik pomocných rukou. Bohužel jí s tím nikdo pomoci nehodlal. Personál na palubě jí zřejmě řekl, že nemá správné vybavení, aby jí pomohl použít toaletu. Proto byla požádána, aby se plazila uličkou před zraky všech, kteří byli na palubě letadla, napsal britský deník Metro.

Jennie proto použila tlačítko pro přivolání palubního personálu a požádala o pomoc, aby se dostala na toaletu. Personál jí pomoci odmítl. Žena nebyla schopná pochopit, jaké reakce se jí dostalo. „Potřebovala jsem jít na záchod a oni mi prostě řekli: ‚Ne, nemáme na palubě vozík.‘ Ale neřekli mi, co mám v této situaci dělat,“ sdělila deníku Metro.

Jennie si uvědomila, že existuje jediné řešení. Slezla ze sedadla a plazila se uličkou k toaletě, zatímco ostatní lidé na palubě se dívali. Nikdo z personálu ani cestujících jí nenabídl pomoc. Jak všichni víte, když se vám chce na záchod, prostě musíte jít. Naštěstí mám silnou horní část těla, takže jsem se dokázal odplazit uličkou na toaletu, zatímco personál pokračoval v podávání nápojů.“

Šokující záběry vyvolaly silné reakce

Jennie se o tento příběh podělila na sociálních sítích. Případ si od té doby získal velkou pozornost. Jennie je rozzuřená a cítí se chováním posádky ponížená. „Je opravdu důležité si uvědomit, že zatímco já jsem se dokázala doplazit na toaletu, ne všichni lidé s postižením jsou toho schopni,“ řekla. „Co se od nich očekává? Od takových lidí se očekává, že to prostě vydrží – taková je firemní politika? Je to naprosto absurdní.“

Letecká společnost, kterou Jennie cestovala, se k incidentu zatím nevyjádřila. Je ale srdcervoucí vidět něco takového. Nikdo si nezaslouží, aby se s ním takto zacházelo. Doufáme, že se podobný incident již nikdy nebude opakovat a zejména Jennie se snad dočká alespoň omluvy.

Zdroj: Newsner