Letadlo se muselo vrátit k nástupní bráně. Pasažéra vyvedli kvůli jeho plynatosti a hrubosti

Fotografie: Karelj / Public domain

V letadle, stejně jako v každém jiném dopravním prostředku, je potřeba se nějak chovat. Jinak hrozí, že vás personál bez milosti z letu vykáže.

Konečně nastal očekávaný první den dovolené. Sbalení čekáte na letišti na odbavení a už už se vidíte na pláži s drinkem v ruce. Předtím vás ale čeká ještě několikahodinová cesta letadlem, která se ale díky nepříjemným spolucestujícím může proměnit v peklo. Třeba jako u jednoho letu v Americe, jímž cestoval neurvalý muž trpící plynatostí.

Na dovolenou k moři

Právě nyní mnoho cestovních kanceláří nabízí First Minute slevy na letní dovolené. Plánování prázdnin je nasnadě i kvůli pracovním povinnostem. A co je největším tahákem? Jednoznačně moře, u kterého se můžete válet už po pouhých pár hodinách v letadle. Ale těchto pár hodin se může zdát opravdu nekonečných, pokud vedle vás sedí třeba zlobivé malé dítě, jak jsme na SvětěKreativity již zmiňovali. A možná ještě horší variantou je, nastoupí-li do letadla obhroublý muž trpící plynatostí.

Stejně jako ve všech ostatních dopravních prostředcích mají i v letadle pasažéři svá práva a povinnosti. Ty jsou např. u nás stanoveny nařízením Evropského parlamentu a Rady EU. To udává nejen to, jakým způsobem a za co mohou žádat klienti odškodnění, ale také to, jak by se správně měli chovat na palubě letadla. V opačném případě by totiž mohli být i bez náhrady vyvedeni.

Zdánlivě obyčejný let se proměnil v noční můru. Žena natočila nepřijatelné chování spolucestujícího

Lekce slušného chování

Kromě zřejmých pravidel, jako je dodržování bezpečnostních pokynů personálu v letadle, sem podle NaLastMinute patří i slušné chování. S něčím takovým se ale ani v nejmenším nezaobíral muž, který podle iDnes cestoval z amerického Pheonixu. Nespokojený pasažér se už při nástupu na palubu choval arogantně a promptně si přitom hlasitě ulevoval.

Muž, kterého aerolinie American Airlines přímo nejmenují, trpěl silnou plynatostí a větry přitom vypouštěl bez skrupulí tak, že ho všichni slyšeli. A především cítili. Zjevnou nelibost dalších cestujících muž neřešil. Naopak provokativně své „výkony“ komentoval. Arogantního pasažéra přerušilo až hlášení pilotů, kteří upozornili, že se vracejí zpět k nástupní bráně, přestože letadlo již rolovalo po ranveji. Následně personál muže vyvedl. Letadlo tak odletělo s menším zpožděním.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]