Členové posádky si před odletem zatančili na křídle letadla. Reakce vedení společnosti na sebe nenechala dlouho čekat

Fotografie: Depositphotos

Videoklip, který v poslední době obletěl internet, představuje 2 členy letecké posádky, jak si krátí chvíli před dalším odletem. Letecká společnost však takové chování nemůže tolerovat.

K události došlo začátkem tohoto měsíce v Buenos Aires v Argentině, když se letoun Boeing 777 připravoval na let do Brazílie a následně do švýcarského Curychu. Když čekáte na let a čas si krátíte pozorováním příletů a odletů letadel, zřejmě byste nečekali, že na jednom z nich uvidíte tančit palubní posádku. Na internetu se objevil videoklip, jak 2 členové posádky SWISS tančí na křídle letadla. Zřejmě nečekali, že je někdo uvidí a zachytí na kameru.

Oba aktéři budou čelit disciplinární komisi

Podle zásad letecké společnosti smí posádka vstoupit na křídlo pouze v případě nouze. Ačkoli se to nemusí zdát, je vystavena velkému nebezpečí. Pokud by totiž členové uklouzli a spadli, byl by to pád z dobrých 5 metrů. Posádka proto bude čelit disciplinární komisi, jak uvedl mluvčí dceřiné společnosti.

„Chování zaměstnanců na videu nesplňuje naše bezpečnostní požadavky, ani neodráží vysokou úroveň profesionality našich zaměstnanců. V tomto případě jednotliví členové posádky neplnili svou vzorovou funkci. To nemůžeme podporovat,“ řekl.

letadlo křídlo

Krátký let s RyanAir se proměnil ve 27hodinovou noční můru: Všichni málem omdleli, když se dozvěděli pravdu

Zřejmě netušili, že jsou natáčeni

Letuška ani stevard netušili, že je někdo natáčí na mobilní telefon. V letadle už nebyl žádný cestující, a posádka tak čekala na odlet do Brazílie. Pauzu si krátila tímto způsobem, který je však nepřijatelný. Podle mluvčího letecké společnosti je chování obou členů posádky neprofesionální a může vzbudit nedůvěru cestujících v leteckou společnost a její zaměstnance. Stevard si ještě na konci videa střihl pózu oblíbeného superhrdiny Supermana. Vedení společnosti je takovým chováním zklamáno.

Zdroj: 20min

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]