Bývalá letuška radí všem cestujícím, aby si při letu nikdy nesundávali boty. Při nouzové situaci vám mohou zachránit život

Fotografie: Pixabay

Při létání chce mít každý pohodlí. Kvůli tomu si na sebe lidé berou do letadla teplákové soupravy a v letadle si sundávají boty. Přitom právě boty by si měli nechat na nohou.

Mnoho lidí se bojí létat letadlem. V dnešní době se jedná o bezpečnou formu cestování. Přesto mohou nastat nepříjemné nebo nebezpečné situace. Veškerý personál na letadle je důkladně proškolen tak, aby vždy věděl, co má dělat. Bývalá letuška doporučuje cestujícím, aby si při letu nesundávali boty. V případě nouze to totiž zvýší vaše šance na přežití. Zároveň se vyhnete nepříjemným pohledům od vašeho okolí, když byste si boty sundali.

Nechejte si boty na nohou

Je vcelku nehygienické a velmi nepříjemné pro okolí, když si někdo sundá boty. Většina takových lidí své nohy pokládá na opěrky rukou u sedaček před nimi nebo na opěrky hlavy. Pro ostatní lidi je tento pohled velice nepříjemný a zároveň obtěžující. Představte si, že se stane nehoda. Budete se muset dostat směrem k východu nebo do jiné části letadla. Vaše nohy budou bosé a vy budete procházet střepinami, nečistotami a dalšími věcmi. Ty vás mohou zranit nebo poškodit vaše nohy.

Fotografie: Pixabay

Zablokovaná cesta k východu

Bývalá letuška radí všem cestujícím, aby si po celou dobu letu, nechávali boty na nohou. Zvýší to šance na přežití a zároveň si neporaníte chodidla. Přestože obuv není součástí bezpečnostních informací o letu, nezouvejte se.

Během nouzové situace se vám pod nohy dostane hodně věcí a s obuví nasazenou na chodidlech je snadněji překonáte. Vždy by se mělo jednat o u uzavřené, ale dobře prodyšné boty.

Fotografie: Pixabay

Autorka knihy o leteckých katastrofách dává radu cestujícím

Existuje kniha o leteckých katastrofách, kterou napsala autorka Christine Negroni. Tato autorka v knize popisuje letecké katastrofy, které se staly v minulosti. Sama Christine Negroni se domnívá, že by letecké společnosti měly dohlížet na to, aby lidé měli v letadlech na nohou vhodnou obuv. Zároveň všem cestujícím radí, aby nikdy nenosili do letadla žabky, lodičky nebo jinou nevhodnou obuv. Díky kvalitnímu obutí máte větší šanci na záchranu.

Fotografie: Pixabay

Chození bez bot po letadle je nehygienické

Letušky na sociální sítí varovaly lidi, aby si uvědomili, že v letadle není vždy 100% čistota. Zároveň se rozpovídaly o tom, že téměř při každém letu se stane nějaká nehoda, a to zanechá následky na čistotě. Lidé krvácí často z nosu nebo se stane jiná událost, která znečistí část letadla. Po přistání je letadlo uklizeno, ale ne dokonale. Než dojde k dalšímu letu, tak je jen málo času na úklid. Většinou se při úklidu dostane pouze k úklidu odpadků a vytření podlahy na toaletě.

Zdroj: Mirror

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]