Levné a cenově dostupné dřevostavby Haas Fertigbau

Chcete-li bydlet v úsporné dřevostavbě s minimální energetickou náročností, je důležité zvolit takovou, co má tepelně-izolační stěny a zamezí tak úniku tepla i vnikání zimy zvenčí. Nemusí se přitom jednat o drahé řešené, někteří výrobci jako Haas Fertigbau využívají pro všechny své domy stejných technologií. V průběhu času tak ušetříte za zálohy na energie až 70 % oproti běžným cenám.

Klasické bungalovy: dřevostavby za dostupnou cenu

Ačkoliv obsahuje nabídka výrobce přes 80 typů dřevostaveb, k těm levným patří menší bungalovy v klasickém stylu. Za vůbec nejnižší cenu lze pořídit Bungalov Line 60 o dispozicích 2+kk, ovšem se slušnou užitnou plochou přes 60 metrů čtverečních. Může se tak jednat o dobré řešení pro pár bez dětí, jemuž stačí vedle společenské místnosti a kuchyně pouze ložnice se sociálním zázemím.

V levné dřevostavbě se nachází vše, co potřebujete, a nechybí ani prostorná koupelna s vanou a odděleným sprchovým koutem, nebo technická místnost pro uskladnění úklidového nářadí. Nabízí se však i prostornější bungalov Harmony 9, který je veskrze útulný, a přesto nabízí zajímavé rozvržení interiéru. Na užitné ploše 82 metrů čtverečních je několik pokojů pro středně velkou rodinu.

Na jedné straně levné dřevostavby se nachází ložnice pro rodiče, k níž náleží oddělená šatna a koupelna se vstupem z chodby, zatímco na straně druhé jsou dva pokoje pro děti, mezi nimiž se nachází druhá koupelna. Pokoje jsou od manželské ložnice odděleny společenskou místností (obývákem) s kuchyňským koutem, a technickou místností. Všichni tak budou mít svůj klid.

Jak sníží dřevostavby Haas náklady až o 70 %

Výrobce používá u všech dřevostaveb vnější stěny s konstrukcí Thermo-Protect, které spolehlivě udržují uvnitř domu příjemnou teplotu, zatímco zvenčí nepropustí mráz ani horko. V kombinaci se správným vytápěcím systémem tak mohou náklady na vytápění / klimatizování klesnout o desítky procent. Tomu jde naproti i větrací systém s rekuperací, který vrací při výměně vzduchu až 95 % tepla zpět do domu.

Jenom kombinace zmíněného ušetří ročně až 50 % nákladů na vytápění, zatímco termické solární panely se postarají o teplou vodu, čímž ušetříte dalších až 70 % na jejím ohřevu. Zvolíte-li přitom elektrické vytápění, lze ušetřit dalších až 30 % nákladů za vytápění, takže lze v závěru ušetřit i 70 – 80 %, což udělá jenom v prvním roce rozdíl až desítek tisíc korun.