Levný, jednoduchý, a tak lahodný. Připravte si nepečený zákusek z mléka, který potěší kdejaký mlsný jazyk

Chutný zákusek můžete zhotovit i s běžně dostupných surovin, za které neutratíte majlant. Můžete se o tom přesvědčit s tímto receptem. Mléčný dezert s karamelem se stane dokonalou sladkou tečkou za každým pokrmem. Jeho přípravu zvládne i začátečník.

Jaké ingredience budete potřebovat na přípravu nepečeného mléčného zákusku?

Před zahájením práce si obstarejte tyto suroviny:

  • 100 gramů másla
  • 120 gramů hladké mouky
  • 1 litr mléka
  • 170 gramů krupicového cukru
  • 1 lžičku vanilkového extraktu
  • 1 lžíci kukuřičného škrobu
  • 300 mililitrů vody

Jak postupovat při přípravě nepečeného zákusku z mléka?

V menším hrnci si nejprve rozpusťte na mírném plamenu máslo, pak k němu přisypte hladkou mouku a míchejte metličkou.

Postupně přes hmotu přelévejte mléko a stále promíchávejte. V další fázi přisypte asi 80 gramů cukru, vlijte vanilkovou esenci a vařte, dokud směs nezhoustne.

Připravený krém odstavte z plotny a nechte zchladnout. Posléze jej přeneste do středně velké skleněné misky a dejte dezert tuhnout do lednice (až nebude horký).

Příprava karamelu a kompletace zákusku

Nyní si zhotovte karamelovou polevu. V menším rendlíku si rozpusťte zbylý krupicový cukr a posléze k němu přilijte asi 100 mililitrů vody.

Také vlijte směs ze škrobu a 200 mililitrů vody. Karamel tak perfektně zhoustne. Polevu nalijte na ztuhlý mléčný dezert a nechte nadále chladnout (cca 30 minut).

Servírování mléčného zákusku

Až dezert dokonale ztuhne, naporcujte ho a podávejte například s čerstvým ovocem. Hodit se budou třeba borůvky, banán, jahody, nebo maliny. Dozdobit lze zákusek i sušenkami dle obliby nebo kopečkem šlehačky. Přejeme vám chutné mlsání.

Tip na závěr

Pokud příliš neholdujete karamelu, můžete jej nahradit čokoládovou polevou. Tu snadno připravíte z hořké čokolády a trošky smetany ke šlehání. Do samotné mléčné hmoty pak můžete zakomponovat i kousky piškotů či kompotovaného ovoce.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]