Ležící hasič na fotografii obletěl celý svět. Důvodem odpočinku byl nejnáročnější zásah v životě

Tento příběh vás zasáhne hluboko u srdce. Je o fotografii, na které je ležící hasič. Pokud se podíváte na tuto fotografii, dojde vám, že bez hasičské pomoci bychom mnohdy mohli přijít naprosto o všechno, i o život. Fotografie je důkazem toho, že existují lidé, kteří jsou ochotni obětovat se pro nás, i přes ohrožení vlastního života. Z toho důvodu bychom měli být hasičům nesmírně vděční.

Těžké břímě hasičovo

Jsou lidi, pro které jsou hasiči jen lidmi, kteří přijedou kdykoliv jsou zavoláni. Pravdou ovšem je, že jsou nepostradatelnou složkou každé společnosti. Bez jejich pomoci a včasných zásahů bychom mohli přijít o mnohé. Zachránili už nespočet lidských životů a majetku, za což jim patří velký dík. I přes to, že musí kolikrát podstoupit velké riziko, neváhají a jsou připraveni nasadit vlastní život pro záchranu druhého.

Dva velké požáry u dálnice

V okolí chorvatského města Šibenik, vypukly dva ohromné požáry, kde způsobily velké komplikace. Nejvíce požáry ohrozily nedalekou dálnici A1 ze Splitu do Zábřehu. Kvůli silnému větru, který zde foukal, musela být dálnice na několik hodin obousměrně uzavřena.

S požárem samozřejmě bojovalo nespočet hasičských jednotek. Na hašení se konkrétně podílelo 250 hasičů, kteří zde strávili hašením celou jednu noc. Po velmi náročné práci, kdy byli neustále v ohrožení života, se jim nakonec podařilo požáry uhasit a zabránit tak velké katastrofě.

Fotografie, co obletěla svět

Uváděný fotografie obletěla celý svět, a všechny, kteří ji viděli, donutila k slzám. Ukazuje nám totiž, jak moc jsou pro nás hasiči důležití. Na fotografii je ležící hasič, který zažil hotové peklo. Spolu se svými kolegy hasil celou noc dva velké požáry a k ránu padnul vyčerpáním na zem. Jakmile lehl, vzápětí usnul. Stejně tak to měli i jeho kolegové. Těmto lidem patří ohromný dík za jejich odvážnou práci a obětavost.

Vatrogasci klonuli na asfaltu: Pogledajte kako izgledaju naši heroji nakon noći borbe s vatrenom stihijom kraj Šibenika Više na http://bit.ly/2MkCUnF

Vatrogasci klonuli na asfaltu: Pogledajte kako izgledaju naši heroji nakon noći borbe s vatrenom stihijom kraj ŠibenikaViše na http://bit.ly/2MkCUnF

Gepostet von 24sata am Sonntag, 28. Juli 2019

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]