Magnety na magnetickou tabuli – neodym udrží víc

Které magnety na magnetickou tabuli použít? Nejlépe ty neodymové. Jsou to v současnosti nejsilnější, běžně dostupné magnety a snadno je seženete. Ale i „neodymy“ jsou k dispozici v různých podobách, tvarech, barvách. V čem jsou odlišné? Čtěte dál.

Magnety na magnetickou tabuli bývaly kdysi hlavně feritové, známé také jako keramické. Byly docela odolné a dodnes se prodávají. Poznáte je podle černo-šedého odstínu, ale mohou být i barevně lakované. Jsou poměrně odolné, jenže mají docela malou magnetickou sílu.

Proto se dnes využívají hlavně magnety neodymové, vyrobené ze směsi neodymu, železa a boru (NdFeB). Umožňují totiž velice silnou magnetizaci a na magnetické tabuli výborně drží. Na magnetické nástěnce udrží i celý stoh papírů nebo magazín. Jaké použít? K dispozici je několik typů a také další druhy magnetů na tabule a nástěnky.

Barevné magnety na magnetickou tabuli v ABS

Aby magnety více vydržely a zároveň od sebe byly lépe barevně odlišitelné, opatřují je výrobci barevným opláštěním z odolného ABS plastu. Z podobného jsou vyrobené například i velice odolné Lego kostičky.

Barevné kancelářské magnety seženete bílé, modré, červené, černé, zelené, žluté i v jiných barvách. Pro univerzální použití se hodí magnety v transparentním plastu.

Magnetické figurky jako na Člověče, nezlob se

Hrajete oblíbenou deskovou hru Člověče, nezlob se? Jak vypadají figurky, jistě víte. Skoro totožné jsou i figurkové magnety. Také je seženete v různých barvách, k mání jsou i jako vícebarevná sada magnetických figurek.

Na magnetické tabuli figurkové magnety drží výborně. A navíc si s nimi můžete známou společenskou hru opravdu zahrát, dokonce i na stěně. Stačí na kus plechu, dvířka ledničky nebo na magnetickou nástěnku fixou namalovat hrací plochu.

Elegantní pokovené magnety na magnetickou tabuli

Hledáte raději nějaké luxusnější magnety na magnetické tabule? Sáhněte po celokovových kancelářských magnetech. Dobře vypadá třeba magnetická ocelová figurka. Pořídit můžete i kovové knoflíkové magnety.

Tip: Všechny typy magnetů seženete na e-shopu Unimagnet.cz

Tyčkové magnety, magnetické kostky a koule – levné a jednoduché

Mezi nejlevnější řešení, pokud třeba potřebujete magnetů hodně, patří klasické poniklované neodymové magnety. Jako magnety na magnetickou tabuli se dají použít magnetické tyčky, válečky, magnetické kostky nebo magnetické kuličky.

Je však lepší vybrat takové, které se dají dobře uchopit. To splňují tyčové magnety od průměru 5 milimetrů a výšky 7–10 mm. Kostkové a kuličkové magnety doporučujeme pro účely použití na tabule pořídit od rozměrů 5 mm.

Magnetické fólie pro přehlednější organizaci

Kancelářské magnety se dobře kombinují s magnetickou fólií. Ta rovněž na magnetické tabuli dobře drží a existuje v mnoha barvách. Magnetické fólie seženete v roli i jako naformátované archy A4, A3 nebo další. K dispozici jsou zároveň jako magnetické pásky.

Magnetické fólie se dají stříhat běžnými nůžkami nebo řezat zalamovacím nožem na potřebný rozměr. Kromě využití v kancelářích, jednacích a školicích místnostech či učebnách dobře poslouží ve skladech, vzorkovnách a prodejnách k lepšímu odlišení sortimentu.

Jen dávejte pozor na to, ať neodymové magnety nepřiblížíte k magnetické fólii. Mohlo by totiž dojít k její demagnetizaci a ztrátě magnetické síly.

Magnetické fólie i všechny magnety drží nejen na magnetické tabuli, ale zároveň na kovových konstrukcích regálů, plechových skříních nebo i doma na dvířkách ledničky.