Šestiletý chlapec mluvil na úrovni ročního dítěte. Vše se nečekaně změnilo návštěvou zubaře

Fotografie: Depositphotos

Každé dítě je jiné a každé se také naučí jinak chodit a mluvit. Ale když v šesti letech dítě skoro nemluví, je to při nejmenším hodně zvláštní.

Mason byl do jeho jednoho roku naprosto normální dítě, a nikdo by si neřekl, že bude nějak opožděný. I tak se ale jeho matce něco nezdálo a tak s ním zašla k logopedovi. Tam mu byl diagnostikován Sotosův syndrom, což je vzácné genetické onemocnění, které ovlivňuje růst a vývoj. Postupem času si začali všímat, že mu prostě nejde mluvit a dopadlo to tak, že Mason dokázal vyslovit začátek slova a rodiče mu už rozuměli.

Vše se změnilo po návštěvě zubaře

Naprosto všechno se ale změnilo v roce 2017, když bylo Masonovi šest let. Šel se svou matkou na preventivní prohlídku ke své zubařce Amy Luedemann-Lazar, která při provádění klasického vyšetření přišla na pozoruhodný objev. Všimla si totiž, že pruh tkáně pod jeho jazykem byl svázán blízko špičky jazyka, což bránilo v jeho volném pohybu. Se svolením rodičů provedla laserovou operaci, aby u rozvázala jazyk.

Fotografie: Pixabay

Tato procedura trvala 10 vteřin

Samozřejmě, že se rodiče prvně báli, co to s jejich synem udělá, protože o něčem takovém v životě neslyšeli. Ale chtěli udělat všechno proto, aby Mason konečně mohl mluvit. A když jim doktorka řekla, že to vlastně ani vůbec neucítí, neměli důvod se zákrokem nesouhlasit. Ještě k tomu, když celý proces trval ani ne 10 sekund.

Najednou mluvil jako čtyřletý

Krátce po tom, co Mason vyšel z ordinace, slyšeli jeho rodiče něco, po čem už ani netoužili. Mason najednou začal říkat věty jako: „Mám hlad, mám žízeň nebo můžeme se podívat na nějaký film?“ A rodiče nechtěli věřit vlastním uším.

Fotografie: Pixabay

Před několika hodinami mluvil Mason ještě jako roční dítě a najednou, po chvilkové operaci, mluvil stejně, jako čtyřleté děti. Lékaři očekávají, že své vrstevníky dožene, až mu bude 13 let. Kdo by to byl čekal, že obyčejná návštěva zubaře rodičům rozmluví dítě? Podívejte se na video.

Zdroj: YouTube / Inside Edition

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]