Muž podceňoval bolest zubů tak dlouho, až se mu stala osudnou. Zanechal po sobě 2 děti a manželku

Fotografie: Pixabay

S bolestí zubů si není radno zahrávat. Právě na ni doplatil mladík z Kalifornie, kterému zánět začínající právě v zubech předčasně ukončil život.

Vadim Anatolijeviš Kondratyuk byl milý řidič kamionu původem z Ukrajiny, který většinu svého života prožil v Kalifornii. Měl překrásnou ženu Nataliyu a byl hrdým otcem dvou rozkošných holčiček. Shodou nešťastných událostí se tento mladík dožil ale necelých 26 let. Jeho manželka se následně rozhodla se světem podělit o tragédii, která jejich rodinu postihla.

Začalo to bolestí zubů

Nešťastný příběh začal ve chvíli, kdy byl Vadim v kamionu na cestě do New Yorku. Z ničeho nic jej překvapila pronikavá bolest dolní čelisti. I když to bylo nepříjemné, nějakou dobu nepřikládal tomu velkou váhu a pokračoval v práci. Nakonec se ale rozhodl na pracovní cestě zastavit u zubaře v Oklahomě, který mu sdělil, že se mu v ústech objevil zánět a bude potřebovat léčbu antibiotiky.

Fotografie: Pixabay

Léky zprvu zabíraly a bolest začala ustupovat. Toto zlepšení ovšem netrvalo dlouho a najednou to začalo být ještě horší než na začátku. Mladíkova ústa natekla a utvořila se mu v nich veliká boule. Cítil se také velice slabý, a proto pro něj bylo nesmírně těžké odřídit domů. Naštěstí mu v tom pomohl jeho bratr. Vadimův stal se stále zhoršoval, bylo tedy jasné, že potřebuje pomoc lékaře.

Zánět se dále šířil

Sourozenci se tedy vydali do nemocnice. Tam byl kvůli riziku mrtvice Vadimovi ihned podán kyslík. Následně byl muž převezen na místo, kde mu mohli lépe pomoci, tedy do Salt Lake City. Tam muži nasadili mnohem silnější antibiotika a navíc dialýzu. I přes všechna tato opatření bylo již pozdě, jelikož ošklivá infekce se už vyskytovala i ve Vadimových plicích a krvi.

Fotografie: Pixabay

Vdova se rozhodla všechny varovat

Na poslední chvíli se do nemocnice za svým mužem dostala i Nataliya. Jejich setkání ovšem nemělo dlouhého trvání. Zarmoucená žena poté sdělila místním novinám Sacramento Bee tato smutná slova: “Modlili jsme se za něj celičkou noc a doufali jsme, že přežije. Lékaři nám ovšem řekli, že léčba není možná. Jeho stav se jen neustále zhoršoval.”

Sdílením této tragédie chtěla mladá vdova všechny upozornit na to, aby nepodceňovali bolesti zubů a vždy vyhledali pomoc odborníka. Je tedy nutné si dát pozor na:

  • přetrvávající bolest zubů,
  • jejich citlivost na teplo a chlad,
  • horečku,
  • otoky obličeje
  • a zapáchající tekutinu v ústech neznámého původu.

Zdroj: Daily Mail

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]