Přírodní prostředky, které uleví od akutní bolesti zubů, než se dostanete k zubaři, kter

Fotografie: Freepik

Všichni, kdo už někdy zažili bolest zubů, mohou potvrdit, že skutečně není o co stát. Ať už se jedná o bolest související se zubním kazem, vytrhnutím zubu nebo zánětem, vždy je to velmi nepříjemné. Tyto přírodní metody vám však mohou ulevit a usnadnit vám čekaní na odborné lékařské ošetření.

Bolest zubů je obvykle důsledkem poškození zubu nebo oblasti kolem něj. Příčin je mnoho a většinou jejich náprava vyžaduje zásah odborníka. Stává se však, že bolest propukne ve zcela nevhodnou chvíli a konzultace s lékařem není okamžitě možná. Tehdy mohou být tyto tipy velmi užitečné.

Fotografie: Freepik

Čerstvý česnek

Působí anesteticky a má protizánětlivý účinek. I proto může být čerstvý česnek velkou pomocí při bolestech zubů. Jeho účinnost je dána obsahem Alicinu, sloučeniny s antibakteriálními a antimikrobiálními vlastnostmi, která je užitečná v boji proti bakteriím, jež často mohou souviset s bolestmi zubů. Jak na to? Rozdrťte stroužek čerstvého česneku a aplikujte ho přímo na bolestivý zub.

Hřebíček

Toto koření se silnou chutí obsahuje eugenol ve významném množství. Tato látka je vybavena sílou proti bolesti a snadno a rychle vám uleví i od bolesti zubů. Stačí rozdrtit hřebíček a vložit jej do dutiny ústní hned vedle bolestivého zubu.

Fotografie: Freepik

Kloktání se slanou vodou

Kloktání slanou vodou je užitečné nejen v boji proti bolestem v krku, ale uleví také od bolesti zubů. Díky svému antiseptickém a dezinfekčním účinkům pomáhá bojovat proti zánětu a zmírňuje bolest. Jak postupovat? Stačí smíchat půl lžičky soli se sklenicí vlažné vody a kloktat po dobu 30 sekund. Kloktání také pomůže uvolnit zbytky potravy, které zůstávají mezi zuby, což urychluje hojení poranění v ústech.

Zázvor

Tento asijský oddenek původem z Indie má analgetické vlastnosti, které mohou pomoci zmírnit bolesti zubů. Pro optimální účinnost je vhodné jej používat ve formě pasty. Tu si připravíte tak, že smícháte zázvorový prášek s vodou. Poté do pasty namočte kousek bavlny a přiložte jej na bolestivý zub.

Fotografie: Freepik

Tymián

Tymián působí proti zubnímu plaku nebo zánětu dásní, ale je také přirozeným spojencem k rychlé léčbě bolesti zubů. Chcete-li jej použít, můžete nalít několik kapek esenciálního oleje z tymiánu na vatový tampon. Ten poté přiložte přímo na bolavé místo. Druhým trikem je nalít 1 kapku éterického oleje do malé sklenice vody a použít ji jako ústní vodu ke kloktání a výplachu dutiny ústní.

Aloe vera

Všichni známe účinky aloe vera v kosmetické oblasti, ale málokdo tuší, že umí pomoci i od bolesti zubů. Podle studie zveřejněné odborném časopise pro parodontologii má gel této rostliny antibakteriální vlastnosti, které mohou bojovat proti bakteriím, jež způsobují zánět dutiny ústní. Gel je vhodné aplikovat na bolestivé místo a jemně masírovat bolestivou tkáň.

Zdroj: Healthline

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]