Zbavte se nevzhledných bradavic přírodní cestou, která nabízí celou řadu šetrných řešení

Fotografie: Depositphotos

Léčba bradavic přírodní cestou může být stejně účinná jako léčba pomocí medikamentů z lékárny. Dáváte-li přednost přírodě, zkuste osvědčené postupy našich babiček.

Bradavice jsou kožním projevem, který dokáže podkopat sebevědomí stejně jako akné, černé tečky nebo pigmentové skvrny. Ovšem matka příroda nám opět nabízí své dary v podobě přírodních léků, jež dokážou účinně zatočit i s tímto problémem, říká lékařka Kirsten Nunez.

Trik našich babiček s fíkovým mlékem

Podle dermatoložky Niny Roos je fíkové mléko běžným trikem našich babiček pro boj s bradavicemi. Fíkové mléko je skvělou zbraní z důvodu agresivní šťávy, která na bradavice působí velice dráždivě. Studie potvrzují, že účinnost fíkového mléka na odstranění bradavic je způsobena některými jeho enzymy.

Fotografie: Pixabay

Doporučuje se extrahovat šťávu z fíkových listů tím, že je rozpůlíte a poté aplikujete přímo na postižené místo na těle. Abyste dosáhli co nejlepších výsledků, opakujte tuto operaci ráno ihned po probuzení a večer těsně před spaním.

Vlaštovičník aneb bradavičnatá tráva

Vlaštovičník je plevel, známý také pod jménem bradavičnatá tráva. Vyznačuje se žlutým květem a listy podobnými vlaštovkám. Nalézt jej můžete ve volné přírodě. Jeho účinek na odstranění bradavic je způsoben obsahem koptisinu, alkaloidu s antimitotickými vlastnostmi. Brání buněčnému množení papilomaviru odpovědného za vznik bradavic.

Fotografie: Pixabay

Chcete-li použít vlaštovičník jako přírodní lék, rozřízněte jeho stonek a poté naneste šťávu přímo na bradavici. Poměrně silně zapáchá, je tedy užitečné překrýt místo náplastí. Tekutina je žíravá, a proto by se měla aplikovat přímo na postižené místo, ne na okolní kůži.

Pampelišková šťáva na nedokonalosti pleti

Pampelišková šťáva je skvělým lékem na všechny nedokonalosti pleti. Není tedy divu, že ani bradavice nejsou výjimkou. Poradí si jak s dermatózou, tak s kuřími oky na chodidlech, akné i bradavicemi.

Fotografie: Pixabay

Pro optimální efekt rozpulte stonek pampelišky, získanou šťávu naneste na místo s bradavicí a ovažte. Aby léčba byla účinná, opakujte tuto operaci dvakrát denně, dokud bradavice nezmizí.

Zdroj: Healthline

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]