Malý syn chtěl hrací koberec. Otec mu jeho přání splnil na jejich zahradě

Hrací koberec je velmi populární součástí dětských pokojů. Tento muž pro syna vyrobil zajímavou alternativu. Venku na zahradě. Přitom na začátku bylo běžné dětské přání, že by malý chlapec také chtěl hrací koberec do svého pokojíčku. Jeho otec však usoudil, že by byl zbytečně malý. A tak se rozhodl, že mu ho postaví na zahradě.

Vzal lopatu a pustil se do práce

Nejprve si vše rozvrhl a potom se pustil do práce. Vzal lopatu a začal s ní zarývat vždy těstě pod trávník. Jeho žena netušila, o co se jedná a nechápala, proč muž ničí jejich povedenou zahradu. Ten ale nepřestal a řekl, ať počká na výsledek, že bude překvapena. A tak dál zarýval lopatu do země a nechával za sebou jenom hlínu. Ta začala tvořit celou řadu různých cestiček.

Vyrobil silnice

Když bylo to hlavní hotovo, pustil se muž do výroby jednotlivých cest. Zvolil tu nejjednodušší metodu a jednotlivé cesty vylil sádrou. Materiálem, se kterým se lehce pracuje, stojí pár korun a hned tuhne. A nezapomněl ani na ten pravý odstín. Potom už stačil štětec a trocha bílé barvy na to, aby silnice dostaly reálné podobu. Tedy jednotlivé pruhy, čáry, ale třeba i značky, nebo kruhové objezdy.

Vše doplnil i dekoracemi

Bylo jasné, že hrací koberec venku na zahradě začíná mít zcela reálnou podobu. Muž však neváhal a rozhodl se, že vše doplní i drobnostmi. Tedy dekoracemi, které budou navozovat pocity, že se jedná o skutečnou silnici. A tak vznikly různé stromy, stejně jako kameny, ale i skály z větších kamenů, nebo plochy kde se střídala zemina s trávou, což imitovalo běžné pole.

Nejoblíbenější místo na hraní

Když otec ukázal, co vytvořil, pochválila ho jeho manželka, ale i jeho syn. Pro něho je to v tuto chvíli to nejoblíbenější místo na hraní. A z toho má radost i jeho otec. Chlapec tak není zavřený doma, ale hraje si venku. Co by za to řada rodičů jenom dala.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]