Máte sbaleno na dovolenou? A nezapomněli jste na cestovní pojištění?

Vyrazit na dovolenou do zahraničí dnes patří mezi běžný standard. Možnost volného cestování je obrovskou výhodou, díky které můžeme poznávat klidně celý svět a získávat úžasné zážitky v cizích zemích. Jenže i v zahraničí se můžeme zranit, takže mezi nezbytné povinnosti před vycestováním rozhodně patří i sjednání cestovního pojištění. Co všechno se dá pojistit a na co se soustředit při výběru té správné nabídky? To se dozvíte v tomto článku.

Proč si sjednat cestovní pojištění?

Pokud se vám v zahraničí stane úraz a potřebujete lékařské ošetření, neplatí vaše běžné zdravotní pojištění v rámci České republiky, ale je nutné dodržet pravidla dané země. To v praxi může znamenat velmi drahou úhradu zdravotního zásahu a péče. A jestliže nechcete tuto částku platit sami, je potřeba sjednat si cestovní připojištění. Díky cestovnímu pojištění máte krytí až do 100 miliónů korun a přitom je cena k zaplacení za jeden den pojištění v řádech korun. Nezapomeňte také na připojištění pro rizikové sportovní aktivity, kde je větší riziko případného zranění a je potřeba zahrnout je přímo do smlouvy.

Podle čeho vybrat nejlepší nabídku?

Cestovní pojištění do zahraničí od Generali nabízí několik variant, ze kterých si můžete vybrat. Vzájemně se liší maximálním limitem léčebných výloh. U některých možností je součástí i pojištění odpovědnosti na zdraví, majetku nebo finanční škodě třetí osobě. To se hodí pro případ, že na dovolené něco omylem zničíte či poškodíte. K cestovnímu pojištění je možné přidat i pojištění osobních věcí a zavazadel pro případ, že se vám například ztratí kufr. Výhodou je celosvětová asistenční nonstop služba, kde získáte základní informace, jak v dané situaci postupovat. Pokud si sjednáte cestovní pojištění online, máte k dispozici slevu. Jde navíc o ideální způsob sjednání v případě, kdy máte v plánu jet na last minute dovolenou a chcete všechno zařídit velmi rychle a z domu.

Využijte i doplňkové služby

K cestovnímu pojištění je možné sjednat i doplňkové služby. Jde například o uhrazení pobytu v nemocnici, pojištění proti stornování cesty nebo službu autocare, která spočívá v pomoci při nepojízdnosti vozidla v zahraničí a zajištění odtahu a úhradu nákladů pro převoz auta na území České republiky. Všechna tato doplňková připojištění mohou zmírnit negativní dopady pokažené dovolené a nabídnout alespoň nějakou náhradu. Neponechávejte tedy nic náhodě a věnujte pár minut online sjednání cestovního pojištění. Cena není vysoká, ale případné výhody při plnění pojistného jsou rozhodně velké a ušetří spoustu starostí. Podívejte se na stránky pojišťovny a dozvíte se podrobnosti a všechny možnosti, jak se pojistit při cestování do zahraničí.