Silný vzkaz od matky, která ztratila svého syna v nejlepších letech. Její slova rozhodně stojí za přečtení

Fotografie: Depositphotos

Tato matka přišla o svého syna v nejlepších letech. Když se však dozvěděla o okolnostech jeho smrti, byla naprosto zdrcená.

Přijít o své dítě je to nejhorší, co se může přihodit jeho milující rodině. A právě s jedním tragickým případem se musela potýkat tato matka, která přišla o svého syna v nejlepších letech. Poté, co však zjistila příčinu jeho smrti, rozhodla se varovat ostatní rodiče, aby se již nikdo do podobné situace nikdy nedostal. Její srdcervoucí svědectví byl dokonce zveřejněno na zpravodajském serveru CBC News.

Chybu, která stála mladého muže život

Sherry Kentová se se svým 22letým synem Michaelem naposledy rozloučila na nemocničním lůžku chvíli předtím, než byl odpojen od přístrojů, které ho udržovali při životě. Mladý muž zemřel na předávkování fentanylem, silným opioidem a smrtící drogou, která měla tragický dopad již na mnoho lidí po celém světě. „Můj syn nebyl závislý, udělal však chybu, která ho stála život,“ napsala truchlící matka.

Fotografie: Freepik

Po této tragické události se matka rozhodla varovat ostatní rodiče, aby se snažili podobným tragickým událostem za jakoukoliv cenu vyhnout. Na svých sociálních sítích proto poprosila všechny, aby její případ sdíleli, protože se to může stát opravdu každému.

Předávkování fentanylem

Podle matky se Michael před smrtí setkal s kamarádem, který mu nabídl silný heroin. Oba se posléze schovali v obchodě, aby mohli drogu použít. „Nechal mého syna na záchodě a běžel najít majitele obchodu, aby mu pomohl přivolat pomoc. Než však přijela sanitka, Michael už měl zástavu srdce. Tehdy jsem spočinula u jeho lůžka a řekla mu svá poslední slova… že jsem na něj hrdá. Věřte mi nebo ne, bylo to nejhorší utrpení mého života,“ sdělila matka.

Fotografie: Unsplash

Tato událost je nejtěžším utrpením, které může rodič zažít. Šok, otřes, hněv a zoufalství – to vše jsou emoce, kterými si zdrcená matka musela procházet. „Truchlení pro dítě trvá roky. Jde o zkrocení nemožného. A o tom, že by člověk na své dítě zapomněl, to je v podstatě nemožné,“ dodal k situaci psycholog.

Fotografie: Piqsels

Rodič, který si prošel tak těžkou zkouškou, může své trauma překonat účastí v diskusních skupinách nebo vyhledáním pomoci lékaře či terapeuta. Proces emočního uzdravení může urychlit také velká podpora okolí a osobní rozvoj člověka.

Zdroj: CBC News

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]