Matka byla doma jen se svými dětmi, když zkolabovala. Pohotová reakce jejího syna jí zachránila život

Fotografie: Depositphotos

Pravděpodobně každou matku děsí představa, že by měla být sama s dětmi a udělalo by se jí nevolno. Podobný případ se stal Madelene, která byla doma jen se svými dvěma syny.

Komukoli z nás se může udělat nevolno bez ohledu na to, kde a s kým zrovna jsme. Jde o velice nepříjemnou situaci, při které je dobré mít okolo sebe rodinu nebo přátele, aby nám v dané chvíli pomohli. Jenže Madelene byla doma jen se svými syny a zničehonic se jí zamotala hlava. Poté si již nic nepamatuje, ale jedno je jisté. Její syn se toho dne stal hrdinou.

Téměř nic si nepamatuje

Matka dvou synů jménem Madelene ráno vstala z postele, ale necítila se příliš dobře. Došla do koupelny, kde se jí zamotala hlava a upadla na zem. Sama tuto událost zpětně popisuje tak, že ani netuší, jak dlouho mohla na zemi ležet. Jakmile se začala probouzet z bezvědomí, byla už v lékařské péči.

Jediné, na co si pamatuje je to, že zahlédla svého syna (8 let) v momentě, kdy omdlévala. Když její syn Vincent viděl maminku padat k zemi, okamžitě se k ní rozeběhl a snažil se ji probrat. Po celou dobu na ni mluvil, ale Madelene mu nedokázala odpovědět. Naštěstí byl její syn pohotový a rychle ho napadlo zavolat pomoc.

Malý syn chtěl mamince pomoci

Jelikož chlapec neměl svůj telefon, chtěl použít ten matčin. Zařízení bylo uzamčené, ale naštěstí šlo odemknout pomocí obličeje Madelene. Jakmile se do telefonu Vincent dostal, zeptal se své matky, zda má zavolat otci, a ta z posledních sil přikývla. Jenže podle slov otce by mu cesta domů trvala celé dvě hodiny. Vincent si uvědomil, že tak dlouho na pomoc čekat nemůže a zavolal záchrannou službu.

Fotografie: Depositphotos

Zdravotníci Vincentovi říkali celou dobu, co má dělat a chválili jej. Hned poté doběhl chlapec pro sousedy, kteří mu také s maminkou pomohli. Po 20 minutách přijela záchranná služba a jeho matku si převzala si do péče. Ta se pod jejich dohledem začala po chvilce cítit lépe, ale přesto ji raději odvezli do nemocnice na vyšetření.

Madelene byla důkladně vyšetřena

V nemocnici bylo ženě uděláno několik testů, aby se zjistilo, co se vlastně stalo. Podle lékařů za její stav mohl příliš nízký tlak a infekce močových cest. Madelene byla šťastná, že se nejedná o nic vážného. Cítila vděk za to, jak se o ni její syn takto hezky postaral.

Fotografie: Freepik

Madelene sdělila, že se svým manželem se rozhodli své děti naučit již od malička, jak se mají o někoho postarat v nouzi. Mluvili s nimi i o tom, co dělat, když se někdo zraní. Nyní je hrdá na to, jak se jejich snaha vyplatila, a Vincent byl za tento hrdinský skutek nominován na cenu Swedish Heroes Award.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]