Čtyři chlapci zachránili život malé holčičce. Málem se utopila, když ji strhl silný proud

Fotografie: Frrepik

Stačilo pár vteřin nepozornosti, aby holčička zmizela pod hladinou. Poblíž si naštěstí hrála skupina chlapců. Vrhli se do proudu, aby ji zachránili.

Koupání je oblíbenou letní kratochvílí a obzvlášť děti mu neodolají. I když se voda ve, které si děti hrají zdá bezpečná, nemusí tomu tak být. Malá dívka málem doplatila na silný vír, který se vytvořil pod propustí a vtahoval ji pod hladinu. Pak stačila chvíle nepozornosti rodičů a poklidné odpoledne se změnilo v drama.

Všiml si, že holčička zmizela

K incidentu došlo po velké bouři, kdy byl Hubbleův park v Jackson City v Missouri plný dětí hrajících si ve vodě. Hladina vody byla výš, než je v těch místech obvyklé. Přesto zde rodiče nechávali celkem bez obav brouzdat své děti, protože tu nikde nebyla velká hloubka. Bohužel netušili, že pod vodou se vytváří silný proud, jak voda odtéká do propusti pod břehem.

Aiden Kyle, kterému je jedenáct let, vyváděl se svými kamarády skopičiny a dobře se bavil. Najednou si však všiml, že malá holčička, která si kousek od nich hrála, zmizela. Měl z toho špatný pocit a začal se rozhlížet. Chvíli na to uviděl ruku, která trčí nad hladinou. Ani vteřinu neváhal a vrhl se holčičce na pomoc.

Dívka byla vtahována silným proudem do propusti. Aiden ji chytil za ruku a snažil se ji vytáhnout. Velmi brzy však zjistil, že proud vody je tak silný, že propust začala vtahovat i jeho. Jeho přítel Randol vše pozoroval a když viděl, že se v ohrožení ocitl i jeho kamarád přispěchal také na pomoc. Ani ve dvou však nemohli holčičku kvůli silnému proudu vytáhnout.

Fotografie: Depositphotos

Nakonec spojili síly čtyři kamarádi

Nakonec museli přispěchat ještě dva další kamarádi, aby ve čtyřech porazili silný proud vody a holčičku zachránili. Malá Kinsley Stuart byla ze zážitku otřesená. Naštěstí se ale v nemocnici ukázalo, že nemá žádné vážné následky. Chlapci se okamžitě stali hrdiny a o dramatu, které se pod hladinou odehrálo informovali místní noviny.

Maminka malé Kinsley byla chlapcům nevýslovně vděčná. A uvedla: „Jsme majitelé Kenny’s Flipping Burgers a chceme vám říct, že se u nás můžete najíst zdarma a kdykoliv. Neexistují žádné peníze, které by vyvážily, jakou hodnotu má pro nás života naší dcery.“ Incident měl ještě i praktickou dohru. Vedení městské části rozhodlo o umístění varovné cedule, v místě, kde se propust nachází. Brzy tam bude také nainstalovaná mříž, aby se už nikdy podobné drama neopakovalo.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]