10letý hrdina nevídaným zásahem zachránil život své tonoucí matce. Dostala epileptický záchvat v rodinném bazénu

Fotografie: Depositphotos

Hrdinský čin předvedl desetiletý chlapec, který si všiml, že jeho matka dostala v bazénu epileptický záchvat. Rychle pro ni skočil a odtáhl ji k okraji bazénu.

Bezpečností kamera zachytila celou záchrannou akci malého chlapce. Jeho matka trpí epilepsií a záchvaty mívá poměrně často. Tentokrát však byla situace dramatická, protože záchvat přišel ve chvíli, kdy byla žena sama ve velkém rodinném bazénu. Chlapec, který byl poblíž zaslechl podivné zvuky, uvědomil si, co se děje a pro topící se matku skočil.

Dostala epileptický záchvat v rodinném bazénu

Gavin Keeney je desetiletý chlapec, který žije s maminkou a dědečkem v americké Oklahomě. Ten den si s maminkou užívali slunečné a teplé počasí v rodinném bazénu. Gavin se koupal společně s matkou. Pak však z bazénu vylezl a odešel pryč. Maminka Lori vzpomíná: „Gavin právě vylezl z bazénu a já jsem v tu chvíli dostala záchvat. Úplně mě to vyděsilo.“

Epilepsie, kterou Lori trpí je zákeřná v tom, že nikdy nevíte, kdy a kde se to stane. Nejméně vhodné místo je však právě bazén. Při epileptickém záchvatu není postižený člověk schopen kontrolovat své svaly. Lori tak věděla, že pokud si ji někdo nevšimne, může to být její poslední hodinka, protože sama nemohla v tu chvíli pro svoji záchranu udělat nic.

Gavin má naštěstí dobrý sluch. Když slyšel zvláštní šplouchání a zvuky od bazénu, otočil se tím směrem. Když uviděl maminku jak se topí, přiběhl ke schůdkům a skočil šipku. Maminku pak dopravil k okraji bazénu jako profík. Otočil ji na záda, aby se jí nedostala voda do úst. Lori se v tu chvíli nekontrolovatelně zmítá v záchvatu křečí.

Fotografie: Freepik

Mamince zachránil život už podruhé

Gavin, však má s epileptickými záchvaty zkušenost a tak věděl, že bude muset chvíli počkat, než záchvat poleví. To už vidíme na kameře, jak přibíhá dědeček na pomoc. Vleze do bazénu a svoji dceru bere do náruče. Je vidět, že záchvat pominul a tak se všichni tři objímají. Vše dobře dopadlo, díky statečnému Gavinovi a jeho pohotové reakci.

Celá záchranná akce měla dohru, když Gavin dostal od místního policejního sboru plaketu za záchranu života. A je to už jeho druhá. V minulosti už totiž mamince život zachránil, když se dusila. Lori o synovi tvrdí, že je to její strážný anděl. Tolikrát už jí prý pomohl a ona má tušení, že by si záchranu životů mohl v budoucnosti vybrat jako povolání.

Zdroj: Meaww

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*