Mělo to být obyčejné taneční vystoupení, ale o pár vteřin později se zapnula hudba a diváci hleděli s úžasem

Fotografie: Douglas P. Perkins / Creative Commons / Attribution 2.0

Tento taneční pár diváky oslňuje svým působivým tancem „boogie woogie“. Debutoval na festivalu v roce 2015 a od té doby soutěží, vyučuje a tančí boogie woogie po celé Evropě i mimo ni. 

Spolupráci navázali v roce 2015 a od té doby soutěží, vyučují a vystupují s boogie woogie po celé Evropě i mimo ni. Se svými 10 vítězstvími ve světovém poháru po celém světě jsou nejsledovanějším swingovým tanečním párem na YouTube. Pár bylo možné vidět, jak předvádí improvizované boogie woogie na píseň Rock Around the Clock. Diváci stojí kolem a povzbuzují je, zatímco se zkušeně pohybují a předvádějí svůj tanec plný elánu a vzrušení a baví všechny každým krokem tance.

Tanec je jejich život

Sondre Olsen-Bye a Tanya Georgiievska z Kyjeva na Ukrajině debutovali na festivalu SwingAout v roce 2015. S velkou radostí cestují se svou láskou ke swingovému tanci obecně a boogie woogie zvláště. Také zahájili svou vlastní taneční akci s názvem Boogie Feet’s Festival v Sondreově rodném městě Dombås, aby inspirovali swingové tanečníky z mnoha různých zemí.

Dvojice se stala úřadujícími mistry světa ve stylu boogie woogie poté, co v roce 2019 získali titul podruhé. Následně také vytvořili online komunitu, aby sdíleli svou vášeň pro tanec prostřednictvím moderních komunikačních prostředků. Níže se můžete podívat na bláznivé video, ve kterém se všichni diváci na pár usmívají a obdivují ho.

Zvolili chytlavou píseň

Díky optimistické a hlasité energii této písně budete v mžiku tančit, stejně jako tato šťastná dvojice. Autorem písně Rock Around the Clock je Bill Haley. Tato rokenrolová skladba z 50. let 20. století je první, která se dostala na vrchol americké a britské popové hitparády současně. Časopis Rolling Stone ji zařadil na seznam 500 nejlepších písní všech dob a často se jí připisuje zásluha na tom, že rock and roll získal uznání hlavního proudu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Sondre & Tanya (@sondretanya)

Není tedy divu, že si Sondre a Tanya pro své vystoupení vybrali právě tuto píseň. Jejich boogie woogie pohyby se k této klasické rock’n’rollové skladbě skvěle hodí. V souladu se svižným tempem písně se pár rozjede do svých typických veselých tanečních kreací. Radostně se pohybují těmi správnými způsoby, jak předvést tento společenský tanec. Jejich nadšení na parketu je přímo hmatatelné. Někteří z přihlížejících se pohybují spolu s hudbou. Když je vidíte tančit, budete mít pocit, že si potřebujete vydechnout.

Pár žil během pandemie v maličkém stísněném bytě ve Varšavě. Taneční studia byla zavřená a dvojice potřebovala místo se spoustou prostoru k tanci. Kromě pořádání internetových kurzů se součástí záchrany stal i YouTube. Zašli si do nedalekého parku, postavili fotoaparát na stativ a začali tančit. Video získalo několik milionů zhlédnutí. Nyní má pár fanoušky po celém světě a s více než 45 000 odběry na svém kanálu mohou získat příjmy z reklamy za videa, která zveřejňují.

Zdroj: NRK

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*