Mini větrníky s čokoládovou a vanilkovou náplní skvěle vypadají i chutnají

Kdo by nemiloval sladké a křupavé větrníky. Často jsou plněné karamelovým krémem a šlehačkou. My vám však přinášíme jinou variantu. Tyto mini větrníčky jsou vhodné na jakékoliv slavnostnější příležitosti a jsou daleko lehčí než ty klasické. Jejich náplň je jak s příchutí čokolády, tak i vanilky. Každý si tak v nich najde to své. Vyzkoušejte je s námi, jsou dokonalé.

Jaké ingredience budete potřebovat na těsto?

Než se pustíte do přípravy mini větrníků, obstarejte si tyto suroviny na těsto:

  • 2 šálky vody
  • 125 gramů změklého másla
  • 2 šálky hladké mouky
  • 6 vajíček

Dále budete potřebovat: lahvičku vanilkové esence a špetku soli. Na krémové náplně si připravte: 4 vaječné žloutky, litr mléka, 150 gramů hladké mouky, 150 gramů moučkového cukru ochuceného vanilkou, špetku soli, 125 gramů změklého másla, 100 gramů hořké čokolády. Při tomto množství surovin docílíte asi 60 kusů mini větrníků.

Jak postupovat při přípravě korpusů na mini větrníky?

Do menší pánve, nebo rendlíku vložte kousek másla a dejte na plotnu při mírném plamenu rozpustit. Až se roztaví, přisypte hladkou mouku, špetku soli a důkladně promíchejte. Až vypracujete vařečkou homogenní těsto, odstavte ho z plotny a nechte vychladnout. Až bude studené, zakomponujte do něj pomocí mixéru jedno vejce po druhém. Nakonec směs ještě zakápněte vanilkovou esencí, smíchejte a těsto dejte na půl hodiny chladit do lednice.

Až uplyne doba třiceti minut, těsto na větrníky vyjměte z chladničky, vložte do cukrářského sáčku s větším otvorem a pomocí něj na plech s pečícím papírem nastříkejte několik středně velkých koleček. Měly by být alespoň dva centimetry od sebe. Těsto poté dejte do trouby péct na půl hodiny při 180 stupních Celsia. Po půl hodině troubu vypněte a korpusy ponechejte ještě pět minut uvnitř. Pak vyjměte a nechte vychladnout.

Příprava náplní do větrníků a jejich kompletace

V misce si smíchejte vaječné žloutky spolu s trochou studeného mléka, přidejte cukr, špetku soli a přisypte mouku. Důkladně promíchejte, aby se suroviny propojily. Zbylé mléko vlijte do rendlíku, přiveďte k varu a za stálého míchání přilévejte vaječnou směs z hrníčku. Prohřívejte na plotně do zhoustnutí. Až budete mít pudinkovou hmotu hotovou, odstavte ji z plotny a rozdělte na dvě poloviny. Do té druhé vmíchejte rozpuštěnou hořkou čokoládu a 25 gramů másla a do vanilkové části vmíchejte asi 100 gramů másla.

Až budete mít hotové krémy, pusťte se do plnění mini větrníčků. Korpusy opatrně ostrým nožem rozřízněte vejpůl a na spodní díl navrstvěte s pomocí cukrářského sáčku nejprve vanilkový a pak čokoládový krém. Větrník přiklopte vrchním dílem korpusu. Takto naplňte všechno těsto. Větrníky dejte vychladit do lednice a poté podávejte posypané moučkovým cukrem. Dobrou chuť!

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]