Další tvrdý útok Miroslava Kalouska: Po stávce si Babišovu vládu doslova namazal na chleba

Fotografie: NextFoto

Jednodenní stávka na Úřadě vlády otevřela citlivé téma. Kalousek upozornil na rostoucí počet zaměstnanců ve státní správě.

Miroslav Kalousek se opět ozval. Tentokrát reagoval na jednodenní stávku zaměstnanců Úřadu vlády, která souvisí s plánovanými organizačními změnami a přesuny některých agend. Někdejší ministr tedy využil situace k ostřejší kritice fungování státní správy a zaměřil se především na efektivitu práce úředníků. Jeho slova okamžitě vyvolala reakce, a to nejen mezi politiky, ale také mezi běžnými občany na sociálních sítích.

Kalousek zkritizoval fungování státní správy

Bývalý šéf státní pokladny zveřejnil na síti X ironický komentář, ve kterém zpochybnil význam některých pracovních pozic ve státní správě. „Jednodenní stávka je na vládním úřadě uvážlivý časový limit. Při delším stávkování už by hrozilo, že by se u řady pracovních pozic ukázalo, že nikomu nechybí,“ uvedl Kalousek. Jeho poznámka rychle získala pozornost a rozpoutala diskusi o tom, jak efektivně stát hospodaří s lidskými zdroji.

Krutá realita důchodu Jiřího Paroubka: Bývalý premiér odhalil výši své penze a Češi tomu nechtějí uvěřit

Kalousek následně zdůraznil, že jeho kritika nesměřuje proti všem úředníkům. Podle něj je hlavní problém v samotném systému řízení. „Rozhodně netvrdím, že každý státní úředník je příživník. Jen říkám, že efektivita práce na vládních úřadech je v porovnání s privátním sektorem žalostná. Což je vina řízení, ne těch zaměstnanců,“ doplnil. Současně dle Super upozornil na výrazný nárůst počtu zaměstnanců na Úřadu vlády.

Debata se následně přesunula i mezi veřejnost. Mnozí diskutující souhlasili s tím, že výkon státní správy bývá často brán jako méně efektivní než práce v soukromém sektoru. Zaznívaly však i názory, že problém nemusí být v běžných zaměstnancích, ale spíše v rostoucím počtu vedoucích pracovníků, manažerů a náměstků. U těchto pozic podle některých lidí není vždy snadné vyhodnotit konkrétní přínos jejich práce. Nedávno se také Kalousek vysmál lidem, kteří se radují ze zrušení koncesionářských poplatků, jak jsme na SvětěKreativity.cz psali.

Zdroj: Autorský text redakce SvětKreativity.cz na základě veřejně dostupných informací z webu Super, sociální síť X Miroslava Kalouska

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*