Móda pro muže. Jak si vybrat módní kabát pro muže

Excited guy speaks on phone and walks with suitcase outside. Charming man in sunglasses and coat travels and explores city.

Kabát je nutností v každém pánském šatníku. Pokud chcete zůstat v teple během chladných zimních dnů, buďte připraveni na chladné, zasněžené, větrné, ale i slunečné a teplé dny na podzim, v zimě a na jaře.

Jaký kabát vybrat k obleku?

Svrchník je tradiční jádro pánského svrchního oblečení. Obvykle je vyroben z vlny a má dlouhou, elegantní siluetu. Pánský kabát byl původně vyroben k nošení přes oblek, ale lze jej kombinovat i s ležérnějším vzhledem. Můžete si ho dokonce obléknout k džínům pro dokonalý styl, který se hodí do ulice. Různé varianty kabátu podtrhnou váš osobní styl. Vyberte si mezi jednořadým nebo dvouřadým a délkou kabátu. Vhodná délka kabátu je těsně u kolen, nebo prodloužená pod kolena.

Peacoat je velmi populární svrchní kus, který rovněž patří ke skvělému zimnímu oblečení. Má pěkně střižený dvouřadý či jednořadý styl a klasický současný šarm. Je to velmi univerzální outfit, který lze nosit ke všemu od obleku po tenisky. Peacoat má vrozenou schopnost zkrášlit ležérní vzhled nebo udělat formální outfit výrazně trendy.

Ale jaký je rozdíl mezi peacoats a trenčkoty ? Zatímco peacoaty jsou vyrobeny z vlny , trenčkoty lze nalézt z bavlněného gabardénu. V dnešní době jsou ale k dostání i trenčkoty vyrobené z vlny. Takže hlavní rozdíl mezi kabáty a trenčkoty není jen látka, je to střih a styl. Peacoaty mají kratší střih, který umožňuje snadný pohyb.

Pojďme si tedy shrnout vše, co o kabátech víme. Peacoaty jsou teplé kabáty vyrobené z vlny s kratším střihem , aby vám poskytly flexibilitu v pohybu. A to nejlepší: jsou silnější než trenčkoty, takže zahřejí ve velmi chladných zimních dnech.

A co když chci být méně formální? Jde o materiál. Jednoznačně sáhněte po vlně. V kombinaci s charakteristickou kapucí a zapínáním na knoflíky či zip je takový pánský kabát nadčasovým vrcholem vašeho šatníku a v zimě udrží nejvíce v teple. K vlněnému kabátu se skvěle hodí také džíny, po kterých můžete sáhnout třeba na https://modivo.cz/c/panske/obleceni/kalhoty-a-dziny/dziny.

Do třeskuté zimy se rozhodně hodí vyteplený kabát s podšívkou. K čemu je dobrá?Je ideální do chladnějších teplot, dodává více izolace a udržuje vaše tělo v teple a pohodlí, vypadá a působí strukturovaněji, je vhodnější na formální události díky svému (více) strukturovanému vzhledu, prodlužuje životnost oděvu, hladká podšívka umožňuje kabátu snadno sklouznout přes jiné oblečení, polstrované podšívky drasticky zvyšují teplo s velmi lehkým přídavkem hmotnosti a co se slušivosti týče, je vhodnější pro oděvy s rovnou siluetou.

Young businessman talking on mobile phone and drinking coffee while standing in the city

Kde se dá nejlépe koupit zimní kabát?

Obchody jsou plné zimních kabátů. Kabát seženete v každé barvě, látce a střihu. Ale stále hledáte svůj oblíbený kabát na letošní zimu? Můžete přestat hledat. Nejdůležitější při nákupu kabátu je výběr materiálu. Výběr látky vám napoví, jak dlouho vám kabát vydrží. Kromě toho o tom, zda vás kabát dostatečně zahřeje, rozhoduje také látka.

Nicméně pokud nechcete obcházet obchody a studovat materiál pánské kabáty kus po kuse, pohodlně se usaďte a zkuste to online, třeba na https://modivo.cz/c/panske/obleceni/kabaty.

Takže na závěr, nákup kabátu online je nejlepší způsob, jak najít svůj nový trendy kabát na letošní zimu. K nalezení správného kabátu můžete použít ideálně filtry, abyste své hledání zrychlili.

Samozřejmě, kabáty lze také ušít na míru. Tímto způsobem si můžete nejen vybrat kabát, který se hodí k vašemu osobnímu stylu nejvíce, ale můžete si vybrat i látku, střih a barvu svého nového zimního zboží. Jen to nebude tak rychlé. Než dostanete svůj na míru šitý kabát, čeká vás několik zkoušek u krejčího a rozhodně nebude hotový do týdne. Snadno by se tak mohlo stát, že na největší mrazy ještě váš kabát nebude hotový.