Zdánlivě jednoduchou hádanku s koňmi dokáže málokdo vyřešit za méně než 30 vteřin. Patříte mezi bystré jedince?

Fotografie: Depositphotos

Pokud máte rádi výzvy a hádanky v jakékoliv formě, musíte vyzkoušet tuto. Jen opravdu málokdo dokáže najít na obrázku všechny druhy koní.

Abyste měli zdravou mysl, je nutné ji neustále trénovat. Toho můžete dosáhnout právě díky plnění hádanek. Ta v článku se týká koní a posiluje vaši schopnost rozpoznávat rozdíly. Navíc jejím vyřešením jste na dobré cestě k rychlejšímu uvažování. Schválně si pak zkuste i nějakou podobnou a uvidíte, že se vám ji podaří rozluštit dvakrát tak rychle.

Fotografie: Freepik

Proč je dobré trénovat mozek

Noční můrou asi každého člověka je, že se jednoho dne stane nesoběstačným a bude odkázán na pomoc druhých. To se bohužel opravdu stát může a tyto šance ještě zvyšujete, když se o svůj mozek nestaráte tak, jako o zbytek těla. I on potřebuje mít svou rutinu, jen to u něj funguje trochu jinak.

Nejlepší je ho trénovat různými hádankami, kvízy či příklady. To vám může přinést hned několik výhod. Jakmile začnete pravidelně cvičit mozek, stanete se rychlejšími a výkonnějšími.

Fotografie: CanvaPhotos

Zlepší se vám paměť, budete se lépe a efektivněji učit novým věcem a snadněji věci pochopíte. Dalším zajímavým přínosem je například to, že můžete dosáhnout schopnosti lepší orientace v prostoru, jelikož uvidíte věci, kterých si ostatní hned nevšimnou. Budete pozornější a nebude pro vás problém se zaměřit jak na celek, tak na detaily a jednoduše mezi tímto uvažováním „přepínat“.

Tato hádanky se na první pohled zdá jednoduchá

To je ale opravdu jen ten první pohled, jelikož ve skutečnosti dala mnohým lidem zabrat. Donutí vás totiž hodně přemýšlet. K dosažení dobrých výsledků byste ji měli vyřešit co nejrychleji, a to nejlépe do 30 sekund. Není ovšem ostuda, pokud tento limit překročíte, hlavní je snaha z vaší strany.

Nyní se na koně podívejte a pozorně si je prohlédněte. Určitě jste si všimli, že mezi nimi panují určité rozdíly, jen možná na první pohled nedokážete určit, které to jsou. Zaměřte se na koně znovu a pokuste se rozdíly mezi nimi odhalit a určit, kteří se liší. Je pravděpodobné, že se vám podařilo najít koně bez nohy, což je rozhodně dobrým začátkem.

Fotografie: CanvaPhotos

Pokud se vám podařilo najít dva až tři takové, odvedli jste dobrou práci, ale ještě nejste v cíli a měli byste se snažit dále. Dobrou nápovědou je, že se na obrázku nachází celkem šest rozdílných koní. Vraťte se na předchozí obrázek a pokuste se je všechny dohledat. Teď, když už znáte jejich počet, vám to půjde raz dva. Možná si říkáte, že je jich jen pět, což se nestalo jen vám. U šestého je totiž chyták, chybí mu ocas, nikoliv noha.

Zdroj: VeryWellMind

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]