Mraznička nejen na mražení potravin – 8 tipů, jak ji využít neobvyklým, originálním způsobem

22Mrazničku doma využívá téměř každá rodina. Shodneme se na tom, že většina rodin ji používá k mražení ovoce, zeleniny, masa, ryb a pokrmů, které nesníme. Třeba, když něco zůstane od oběda. To je určitě správně a přesně k tomu je mraznička určená. Ovšem využívat ji můžete ještě i k jiným účelům, než je mražení potravin. Co vše lze do ní ještě vložit? To vám právě dnes prozradíme.

Prodlužte životnost baterií

Skladování baterií v mrazničce nebo při teplotách pod bodem mrazu může značně prodloužit jejich životnost. To však platí pouze u některých typů baterií: prodlouží životnost alkalických baterií jen o něco málo, ale životnost baterií NiMH může být prodloužená až o 90%.

Znovu otevřete zapečetěné obálky

Kontrolovat cizí korespondenci není slušné a rozhodně to neschvalujeme. Pokud však nastane situace, která si bude žádat otevření obálky a následné její zalepení, aby nikdo nic nepoznal, pak zkuste trik s mrazničkou. Vložte obálku do sáčku a na 2 hodiny vložte do mrazničky, po vytažení ji pomocí nože krásně otevřete. Jakmile obálka dosáhne pokojové teploty, jde opět zavřít a nikdo nic nepozná.

Delší životnost svíček

Vložení svíček do mrazničky na jeden den před jejich použitím jim pomůže vydržet téměř dvakrát tak dlouho. Tím, že se vosk zchladí, bude hořet pomaleji a u některých druhů svíček zabraňuje tento trik stékání vosku.

Rifle v mrazničce

Jestliže potřebujete následující den obléknout na sebe rifle, které už by potřebovaly pračku, ale vám se to zrovna nehodí, vložte je do igelitového pytlíku a šup s nimi do mrazničky přes noc. Fleky na nich sice nezmizí, to zmůže opravdu jen pračka, ale zbavíte je zápachu a bakterií.

Prodlužte životnost silonkám

Silonkám můžete prodloužit jejich životnost tím, že je nejdříve namočíte, vyždímáte z nich vodu, následně vložíte do igelitového pytlíku a do mrazničky na 12 hodin. Poté je vytáhnete a necháte při pokojové teplotě uschnout. Nebudou tak náchylné na záděry a pouštění oček.

Další tipy na využití mrazničky

  • Delší životnost rtěnek a pomád

  • Odstraňte zápach z obuvi – obuv vložte do uzavíratelného sáčku a na několik hodin do mrazničky

  • Skladujte v ní semena na výsadbu – musí být suchá a ve vzduchotěsné nádobě. Po vytažení je zasaďte, až budou zcela rozmrazená

Obrázky: stayathomemum, electrical