Dvanáctiletá dívka utrpěla mrtvici. Její spolužáci se rozhodli, že jí zkrátka musí pomoct

Fotografie: Depositphotos

Mrtvici většinou utrpí starší lidé a mohou pak zůstat vážně dlouhou dobu v nemocnici. O to horší je, když ji prodělá malé dítě.

Dvanáctiletá Kalliopi byla naprosto normální dívka, která měla spoustu kamarádů, skvěle se učila a většinu času byla šťastná a veselá. Jednoho dne se však bohužel stalo, že v takto nízkém věku prodělala mrtvici a zůstala upoutaná na lůžko, kde se nemůže ani hýbat, ale ani mluvit. Když se to dozvěděli její spolužáci, velice je to vzalo. Nakonec se rozhodli, že jí musí pomoci. A zapojili se i učitelé a rodiče.

Dívku čeká ještě dlouhá cesta

Malá Kalliopi ze šesté třídy základní školy v Pireu utrpěla vážnou mozkovou mrtvici, která ji upoutala k posteli. První těžké dny ubíhaly a malá hrdinka zvládla dvě dost náročné operace. Bohužel je před ní ještě dlouhá a těžká cesta a její spolužáci a učitelé se rozhodli, že jí pomohou. Kalliopi totiž potřebuje drahou rekonvalescenci a také třetí operaci, která by rozpustila sraženinu v její hlavě.

Fotografie: Pixabay

Všichni se složili

Rodina dívky bohužel nemá takové finanční prostředky, aby mohla celou rekonvalescenci zaplatit sama. Vůbec nevědí, co mají dělat, protože musí dceři pomoci, ale léčbu si nemohou dovolit. Absolutně ale nečekali, co dokážou děti, spolužáci Kalliopi, a jejich rodiče a učitelé. Rozhodli se, že založí sbírku, do které bude moci kdokoli přispět. I každý z nich do ní dal nějaké peníze.

Vybralo se dostatečné množství

Jakmile založili sbírku s prosbou o pomoc, finanční prostředky se ihned začaly hromadit. Do potřebné částky to bylo sice ještě pořád málo, ale všichni věřili, že se to zkrátka podaří, že na světě jsou dobří lidé, kteří budou ochotní pomoci. Rodina dívky se nezmohla ani na slovo, jak byla lidem, kteří tuto sbírku založili, vděčná. Báli se ale, že se takové množství nevybere, a proto se nemohli radovat.

Naštěstí se příběh malé Kalliopi dostal do světa a pomocí sociálních sítí se do sbírky přidali i lidé, kteří tuto dívku vůbec neznali. Během pár týdnů se tak vybralo ještě více, než bylo třeba, a teď to vypadá, že dívka už je z nejhoršího venku. Její rodiče nikdy nepřestanou být vděční jejím spolužákům za to, že sbírku založili.

Zdroj: Newsitamea

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]