Muž mobilem natočil, co pošťák dělá s jeho psem. Pořízené video se teď na internetu šíří rychlostí blesku

Fotografie: Pixabay

Němečtí ovčáci patří mezi psy, které část lidí nechápe. Mnozí je považují za nebezpečné a agresivní – ale nyní jde spíše o to, jak se ke psovi chová jeho majitel, než o to, jaké je to plemeno.

Michael Collins žije se svou fenou německého ovčáka jménem Kyza. Michael říká, že Kyza byla často špatně pochopena. Mnoho lidí si myslelo, že je to nebezpečný a agresivní pes, ale ve skutečnosti na cizí lidi nezaštěkala ani nevrčela. Michael se domnívá, že strach lidí kolem něj je způsoben především tím, že se jedná o německého ovčáka.

Neškodný pes ze sousedství

Jednoho dne přišel Michaelovi doručit poštu Steve, pošťák ze sousedství. Člověk by si myslel, že se pošťák psa vyleká a vezme nohy na ramena. V neposlední řadě také proto, že se říká, že pošťáci a psi spolu příliš nevycházejí. To, co však Michael uviděl z okna, ho však brzy přimělo vytáhnout fotoaparát – z úplně jiného důvodu.

Fotografie: Pixabay

Víte, pošťák Steve nemá o psech obecně ani o ovčácích zvlášť žádné předsudky. Jednoho dne klidně projel na kole, doručil poštu a přistoupil k německému ovčákovi Kyze. O pár vteřin později psa přátelsky objal a poplácal po hlavě! Ale to není všechno. Láskyplný vztah mezi psem a pošťákem od té doby pokračuje. Sám doručovatel Steve má doma vlastního psíka – šestnáctiletého křížence foxíka jménem Mickey.

Dojatý majitel psa

Kyzin páníček Michael na Facebooku píše: „Ať už máme poštu, nebo ne, pošťák se vždycky zastaví, aby pozdravil mého psa. Tenhle chlapík se opravdu snaží a vždy sesedne z kola, aby ho objal a poplácal.“ Michael si přeje, aby se video dostalo k co nejvíce lidem, aby každý viděl, jak skvělou práci pošťák odvádí. Navíc jej označil za Kyzina parťáka.

Fotografie: Freepik

Když majitel psa Michael viděl, jak jeho fenka na pošťáka reagovala, rozhodl se, že to celé natočí. Zbytek světa se tak mohl přesvědčit, že ovčáci nejsou tak nebezpeční, jak si mnozí myslí! Jak můžete vidět v dojemném klipu, pes je neuvěřitelně šťastný, že může každé ráno pozdravit svého dobrého přítele, pošťáka.

Video ukazuje, jak se pošťák blíží k příjezdové cestě, kde je za plotem vidět povalující se německý ovčák. Ve chvíli, kdy uvidí svého přítele, Kyza okamžitě vyskočí a postaví se přes plot, aby pošťákovi uštědřila pár milujících olíznutí. Virální video má na YouTube již blízko k milionu zhlédnutí. Pes je takový, jak se k němu chová jeho majitel – a zde je zcela zřejmé, že německá ovčanda Kyza v domě svého majitele Michaela prospívá.

Zdroj: YouTube / Eric Andersson

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]