Muži spadl drahý telefon do studny. Nakonec ho i s telefonem museli vytáhnout hasiči

Fotografie: آرمین / Creative Commons Zero / Public Domain Dedication

Pro svá chytrá zařízení jsou lidé mnohdy schopni udělat cokoliv. Tento příběh je toho dokonalým příkladem a policie před podobnými případy varuje.

49letý muž z Tychy ve Slezském vojvodství se rozhodl spustit na dno své studny. Spadl mu tam totiž telefon. V určitém okamžiku ale došlo k nehodě, jelikož mu jedna noha uklouzla a nešťastník spadl několik metrů do vody. Musím říct, že situace je celkem ironická, protože si tím drahým telefonem alespoň dokázal zavolat pomoc.

Zásah hasičů a policie

K nebezpečnému incidentu došlo ve středu 11. října. Kolem 19:30 se na pozemek muže dostali hasiči a policisté. Jen co vkročili za branku, slyšeli zoufalé volání o pomoc, které vycházelo z podzemí. Hasiči následně pomocí svých postrojů a trojnožky, o nichž hovoří studie o hasičském vybavení, vynesli muže na zemský povrch a převezli ho do nemocnice. Naštěstí nebyla nutná hospitalizace a muž byl brzy propuštěn.

Motal se motal, až spadl do studny

O neobvyklé nehodě hovořil Asp. Piotr Myrda, tiskový referent Městského ředitelství HZS Tychy. Sdělil podrobnosti o tom, že hasiči vytahovali muže až z hloubky přes 10 metrů. Nepůsobil však nikterak agresivně a spolupracoval. Po vytažení ovšem podstoupil dechovou zkoušku a ukázalo se, že byl zcela opilý, jelikož měl přes 2 promile. Není tedy divu, že situace dopadla takto. Kdyby si ale třeba přečetl informační článek od webu Headstuff, incident se mohl vyvinout úplně jinak.

Žena uvízla v záchodě na veřejných toaletách. Snažila se zachránit své chytré hodinky

Neskákejte do studny pro své chytré telefony

Je zcela zřejmé, že muž přecenil své schopnosti a spadl do vody. Z hororové pasti se však už nedokázal sám dostat. Příběh ale naštěstí neskončil jako v hororové klasice Kruh, ale zachránci skutečně přijeli včas. Další řízení provádí policie Tychy, která podotkla, že toto je přesný příklad lidské hlouposti, a prosí občany, aby neskákali do studny pro své telefony. V jednom případu z našeho článku na SvětKreativity se ale jednalo o rekonstrukci a majitel nového domu se ke studni doslova dokopal.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]