Plavčíci odebrali ženám na pláži mobilní telefony. Jejich důvod rozdělil internet na 2 tábory

Fotografie: Pexels

Tento záznam, který získává stále větší pozornost, ukazuje plavčíky na pláži, jak se blíží k návštěvníkům zaneprázdněným svými chytrými telefony.

I když to může znít znepokojivě, za tímto činem se skrývá důležitý bezpečnostní důvod. Video zachycuje několik situací, kdy plavčíci přicházejí k lidem na pláži, kteří jsou zabráni do svých chytrých telefonů. Tito návštěvníci se často nacházejí v blízkosti vody, což zvyšuje riziko nebezpečných situací.

Bezpečnostní opatření, které zachraňuje život

Plavčíci jim telefony berou a upozorňují je na nutnost věnovat pozornost okolí, především dětem a možným nebezpečím ve vodě. Hlavním cílem tohoto opatření je prevence nehod. Plavčíci si podle webu Parenting uvědomují, že rozptýlení způsobené chytrými telefony může vést k nepozornosti a následně k tragickým událostem.

Když se návštěvníci pláže zaměří na své telefony, mohou přehlédnout varovné signály, děti ve vodě, jež se dostaly do problémů, nebo přestat dbát na vlastní bezpečnost. Odnášení telefonů je tedy způsob, jak zajistit, aby se lidé více soustředili na dění kolem sebe. Reakce na toto video, které se objevilo i na sociální síti Facebook, jsou smíšené.

Ranní procházka po pláži se změnila v tragédii. Mladý pár udělal tuto osudovou chybu

Videozáznam vyvolal rozporuplné reakce

Někteří lidé oceňují iniciativu plavčíků a chápou důležitost zvýšené pozornosti na pláži. Jiní se však domnívají, že odnášení telefonů je přílišným zásahem do soukromí. Přesto je třeba zdůraznit, že cílem není omezit osobní svobodu, ale zajistit bezpečnost všech návštěvníků pláže.

Jako návštěvníci pláže můžete přispět k vlastní bezpečnosti i bezpečnosti ostatních tím, že budete dodržovat několik jednoduchých pravidel: věnovat pozornost okolí, dohlížet na malé děti, respektovat pokyny plavčíků a používat technologie s rozumem. O tom, že plavčíci se ale mohou chovat i nevhodně, pojednává článek, který jsme také zveřejnili na portále SvětKreativity. Ten popisuje chování plavčíka, který skopl nervózního mladíka ze skokanského můstku.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*