Na pláži se objevila obrovská rozkládající se hmota. Šlo o přes 4 metry měřící velrybu

Fotografie: Depositphotos

Při rutinní obhlídce pláže narazila pobřežní stráž na gigantickou hmotu, kterou vyplavilo moře. Pohled na ni je trochu znepokojující.

Deník Topky informoval o děsivém nálezu na pláži Telok Melano v Malajsii. Příslušníci pobřežní stráže tu narazili na obrovskou organickou hmotu, která všechny místní vyděsila. Podle všeho jde o ostatky velryby, jež jsou v tak značném stadiu rozkladu, že lze jen těžko usuzovat, jakému tvoru ve skutečnosti patřily.

Oceán vyvrhl obrovskou organickou masu

Na pobřeží Malajsie byla nalezena rozkládající se mrtvola neznámého tvora. Informace o tom se objevily na facebookových stránkách záchranných složek APM Sarawak. „5. dubna 2024 nalezl APM Beach Rescue Team kolem 12:03 mršinu velryby uvízlou na pláži Telok Melano. Členové ve službě našli mršinu, když sledovali oblast kolem pláže,“ uvádí se v příspěvku s fotografiemi, které nahání husí kůži.

Mršina, o níž se předpokládá, že pochází z velryby, měří přes 4 metry a připomíná obrovskou organickou hmotu, kterou je obtížné identifikovat kvůli značnému stupni rozkladu. Definitivně tak pomohou určit původ této mršiny až testy DNA. Podobné rozkládající se útvary nejsou až tak neobvyklé a námořníci se s nimi setkávají. Společným jmenovatelem těchto nálezů je fakt, že jsou všechny poněkud děsivé.

Tyto nálezy se označují jako globster

Většinou se jedná o mršiny větších zvířat, jako je žralok, chobotnice nebo velryba. Obecně se pro tyto vyplavené tvory vžil název globster, který byl poprvé použit již v roce 1962. Od běžné mršiny se odlišuje právě tím, že jej lze alespoň zpočátku jen velmi těžko identifikovat. Ačkoliv některé globstery v minulosti byly podezřívány z toho, že by se mohlo jednat o dosud nepoznaný druh, nakonec se tato podezření u žádného takového nálezu nepotvrdila.

Rozlučka se svobodou se proměnila v noční můru. Po přivolání policie ženy opustily pozemek

Není se co divit, že tato ohromná masa vzbudila mezi místními pozdvižení a lidé tento podivuhodný nález hojně komentovali i na sociálních sítích. Mnozí tak vyjadřovali šok a mluvili o hrůzostrašném nálezu, jiným bylo naopak nebohého zvířete líto. „Chudáček. Nešťastný (protože je mrtvý), ale vzácný nález,“ okomentoval jeden ze sledujících. Na SvětěKreativity se můžete podívat na jiný znepokojivý nález. Při rekonstrukci školy překvapil dělníky objev mumie.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*