Muž více než 10 let strávil hledáním své unesené dcery. Jeho nezlomné úsilí nakonec přineslo ovoce

Fotografie: Depositphotos

Neuvěřitelný příběh byl uveřejněn v časopise Los Angeles Times. Zoufalý tatínek strávil bezmála 12 let hledáním své ztracené dcery.

Před 12 lety se život pro Grega stal naprostým peklem. Jeho vlastní dcera byla unesena svou matkou neznámo kam. Z počátku působilo vše idylicky, Greg a Dara byli harmonický pár a zpráva o početí holčičky je oba potěšila. Bohužel ne vždy je vše tak dokonalé, jak se na první pohled zdá a po pár letech se objevily problémy i v jejich vztahu. Ty vedly k rozvodu a rozdělení cest obou rodičů. Soud tehdy rozhodl o svěření malé Sabriny do péče otce. Byly jí pouhé 4 roky a s matkou se mohla vídat každý druhý víkend. 

Fotografie: Pexels

Z víkendu se nevrátila ani Dara, ani Sabrina

Po dvou letech se ale z neznámých důvodů ze společného víkendu ani jedna z nich nevrátila. Greg svou bývalou ženu s dcerou netrpělivě vyhlížel, jejich návratu se ale bohužel nedočkal.

Greg tedy neváhal a kontaktoval policii v domnění, že se jim mohlo něco stát. Neuvěřitelně dlouhých 10 dní trvalo pátrání po zmizelé matce s dcerou, na jehož konci ale na Grega nečekala dobrá zpráva. Bylo totiž zjištěno, že holčička se svou matkou opustila Spojené státy a obě si změnily identitu. 

Fotografie: Pexels

Daře se společně s její dcerou dařilo před policií skrývat. Nezměnila totiž pouze své a dceřino jméno, ale dokonce i vzhled. Z roztomilé blonďaté holčičky byla najednou tmavovláska, kterou šlo jen stěží přiřadit k podobě pohřešované holčičky. Z policejního vyšetřování ale bylo zřejmé, že Dara se vydala se svojí dcerou do Mexika.

Greg tedy neváhal a do Mexika se přestěhoval. Jelikož pátrání po dceři bylo neúspěšné, rozhodl se zde strávit nějaký čas a naučit se nejen jejich jazyk, ale i kulturu. Jeho plán byl jasný. Najít svoji dcerku sám, bez pomoci polici. 

Zmizení nezletilých není ničím neobvyklé 

Na sbírání informací ohledně ztracené dcery nechal také vytvořit webové stránky, kde výměnou za jakoukoliv informaci, nabízel odměnu v hodnotě 20 000 dolarů (zhruba 400.000 Kč). Najal si také soukromého detektiva, aby tím svoje šance na úspěch zvýšil. Jeho úsilí bylo vysoké, výsledky se ale nedostavily.

Až po neuvěřitelných 10 letech se ohlásily úřady s tím, že mají stopu. Dívka se tak po letech konečně setkala se svým otcem. Bohužel ale musí podstupovat náročnou psychiatrickou léčbu, protože 10 let na útěku na ní zanechalo stopy. 

Fotografie: Pexels

Podle statistických údajů dochází ke zmizení nezletilých dětí velmi často. Pokud tuto skutečnost zjistíte, je zapotřebí, dle rad policie, zachovat chladnou hlavu. Nejprve kontaktovat příbuzné a známé, jestli se Vaše dítě nenachází u nich. Poté je zapotřebí zkontrolovat, jestli spolu s ním zmizely i osobní věci. Dá se tak odlišit, jestli se jedná o útěk nebo únos.

Zdroj: LA Times

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]