3letá holčička tvrdí, že už má za sebou 10 životů. A z pravdivých detailů, které z nich líčí, běhá mráz po zádech

Fotografie: Public Domain

Pamatovat si minulé životy zní jako prokletí i požehnání zároveň. Dívenka ve věku 3 let ovšem tvrdí, že si těchto životů prožila dokonce 10. Z detailů jde strach.

Podrobné příběhy začala Joey Verwey vyprávět už ve 3 letech. A rovnou to mělo být z desítky minulých životů. Původně to samozřejmě vypadalo jen jako příběhy, které si může vymýšlet každé druhé dítě. Podrobnosti a přesvědčení byly ale tak přesné a neobvyklé, že bylo obtížné uvěřit, že se jedná jen o smyšlenku. Navíc je opakovala přesně a konzistentně. Už od útlého dětství tak byla ve společnosti novinářů, psychologů a dalších expertů.

Život před miliony let a v Egyptě

Ti všichni strávili mnoho času nahlížením do jejích minulých životů, přičemž se její příběhy snažili velmi pečlivě ověřit. Nešlo však o život před několika generacemi, dívka měla být i jeskynním mužem před 200 miliony let. Dokázala přitom do nejmenších podrobností líčit vzpomínky na kamenné nástroje či odložené kosti v různých jeskyních. Stejně tak vysvětlila, kde a jak ji pronásledoval dinosaurus, aniž by takové znalosti měla kde získat.

Badatele dokázala přivést ke konkrétnímu místu, které si vybavovala z minulého života stráveného v Jižní Africe. Vědcům běhal mráz po zádech, protože mohli ověřit osídlení lidmi přesně ze zmiňované doby. Dalším životem byla dráha otroka ve starověkém Egyptě. Joey podala perfektní přehled o otrokářských halách na lodích a o egyptském cestování. To všechno včetně speciálních technik, které tehdy sloužily ke stavbě kamenných cest.

Počátek 20. století, opět Afrika

Další život už se odehrával v současnější době. Joey totiž vzpomínala na to, jak vyrůstala coby vnuk prezidenta Paula Krugera. Měla 2 manžely a celkem 10 dětí. Při prověřování těchto tvrzení pak vyšlo najevo, že jednomu z potomků je 90 let, tedy stále žije. Když bylo tedy dívce 5 let, setkala se vlastní dcerou z předchozího života. Tato žena uvedla, že jí Joey připomíná její matky a obě se pustily do velmi obsáhlého rozhovoru.

minulé životy fotky
Fotografie: Pixabay

Opět tak přišla na řadu spousta detailů. Žena pak uvedla, že tato dívka zcela přesně líčila věci, které mohla znát jen její matka. Původně popsaná jeskyně byla navíc stejným místem, kde Robert Broom objevil chybějící článek mezi opicemi a lidmi. Dalšími zážitky bylo také pronásledování křesťanů během 1. století, kdy mohla potkat i svatého Petra.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*