Takový talent tu ještě nebyl. Teprve 9letá dívka všechny dostala svým velkolepým pěveckým představením

Fotografie: Depositphotos

Televize se nám snaží nabízet různé programy, které nás mají zabavit. V posledních letech jsou velmi oblíbené zejména pěvecké a talentové soutěže.

Jedním z těchto zábavných programů je Československo má talent, jak ho známe u nás doma, ale americká verze „Got Talent“ se dočkala velké publicity poté, co se na konkurz rozhodla přihlásit teprve devítiletá dívenka. Jmenuje se Angelica Hale a když jí byly pouhé 4 roky, byla na pokraji smrti, když jí kvůli těžkému zápalu plic přestaly fungovat ledviny, a proto strávila 80 dní v nemocnici. Naštěstí podstoupila transplantaci ledviny od své milované maminky Evy, což je dnes jeden z důvodů, proč její dcera stále žije.

Vycházející hvězda na obzoru

V jednom večeru soutěže Amerika má talent byl napínavý okamžik, když dvanáctiletá břichomluvkyně a zpěvačka a devítiletá zpěvačka Angelica Hale byly současně předvolány před porotce Simona Cowella, Heidi Klum, Mel B a Howieho Mandela, aby se dozvěděly, kdo z nich postoupí do semifinále. Obě si to zasloužily, takže by bylo bylo šokující, kdyby jedna z nich byla poslána domů. Naštěstí moderátorka oznámila, že opravdu postoupily obě, a tak se dívky objaly a skákaly radostí a plakaly štěstím.

Angelica přiznala, že před tím, než v úterý večer vystoupila na pódium a předvedla skladbu „Clarity“ od Zedda, prožívala úzkostné stavy. „Byla jsem tak nervózní a říkala jsem si: Angeliko, ty to zvládneš. Je to jen živé vystoupení,” řekla rodačka z Atlanty. „Bylo to naprosto úžasné a šílené, protože jsem byla opravdu hodně nervózní, ale nejdůležitější je, že jsem si vedla úžasně a že jsem to všechno zvládla.”

Porotci byli z výkonu a talentu malé dívky naprosto odzbrojeni a předpověděli jí zářnou mediální budoucnost. Angelica poté také uvedla, že rodiče ji vždy povzbuzovali a přáli si, aby šla za svými sny a dělala to, co ji baví. Má v nich obrovskou oporu a může se na ně stoprocentně spolehnout.

Hudba jí pomohla překonat zdravotní krizi

Když byly Angelice pouhé čtyři roky, dostala do plic bakteriální infekci, která se rozvinula v dvojitý zápal plic a způsobila sepsi, zničila jí ledviny a zpustošila tělo. Selhaly jí ledviny a po měsících hledání dárce se zjistilo, že její matka je pro to ideální. „Můj zdravotní stav je dobrý, ale někdy musím chodit na odběry, aby mohli zkontrolovat, jestli jsem v pořádku, protože vždycky musíme mít jistotu, že jsem v pořádku,” říká Angelica.

„Když mi byly tři roky, začala jsem ze zpíváním na zadním sedadle auta,” říká. „A pak mě máma s tátou dali na hodiny zpěvu, ale pak jsem onemocněla. Zpěv mi vlastně pomohl překonat všechny těžké problémy, kterými jsem si procházela. Pak jsem se dostala až sem a to mě opravdu hodně inspirovalo.” Hlas Angelicy je něco zcela neobvyklého a to vedlo k jejímu neuvěřitelnému konkurzu, na němž ji poslali rovnou do živých pořadů. Nyní má její video na různých sociálních sítích více než 100 milionů zhlédnutí.

Zdroj: Kærlighed