Myslíte to se dřevem vážně? Vybavte se stolní pilou a hoblovkou

Fotografie: Shutterstock

Dřevo patří k nejoblíbenějším materiálům, člověk jej koneckonců používá již od pradávna. Za jeho oblibou stojí nepochybně fakt, že jde o čistě přírodní materiál, příjemný na dotek, na pohled a s příjemnou vůní. Není proto divu, že se práci se dřevem věnují nejen profesionálové – řezbáři, truhláři a mnohé další profese – ale také řada nadšených amatérů. Právě ti se často zamýšlí nad tím, čím vším si vybavit svoji dílnu.

Stolní pila jako základ

Každý, kdo chce pracovat s většími kusy dřeva a ne si jen hrát s polínky, bude potřebovat pilu. V dílnách takovýchto kutilů proto naleznou uplatnění stolní pily. Ty umožňují přesné řezání pod různým úhlem a na velké pracovní ploše.

Nedílnou součástí stolních pil jsou těžké litinové stoly, které jim zjišťují stabilitu a tím i bezpečnost. Právě stabilita je jedním z nejdůležitějších parametrů při výběru pily. Kromě toho je na místě se rozhodovat také podle možností, které pila nabízí. To zahrnuje rozsahy a úhly pro řezání, upínací prvky, další bezpečnostní prvky apod.

Hoblovky

Dalším důležitým zařízením, které si v dílně najde vždy své místo, jsou hoblovky. Ty slouží k vyhlazování a zarovnávání dřevěných prvků. Při jejich výběru je nejdůležitější dbát na kvalitu nožů. Jen ty opravdu kvalitní zajistí precizní zpracování a umožní přesnou práci s výsledkem přesně podle představ kutila.

I pro hoblovky platí, že bezpečnost je na prvním místě. I ony potřebují stabilní základnu a bezpečnostní prvky, které brání poranění. 

Kromě velkých nástrojů jako jsou pily a hoblovky bude samozřejmě potřeba vybavit dílnu také nástroji drobnějšími jako jsou malé ruční brusky, pilníky, hoblíky, dláta, vrtačky a řada dalších. I v jejich případě se vyplatí sázet na kvalitu, díky které bude výsledek přesně takový, jaký být má. Dřevo si zaslouží tu nejlepší péči, za kterou se nám odmění jedinečným kouzlem hotového výrobku.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*