Na co se dá použít obyčejná papírová krabice?

Jak vypadá papírová krabice ví snad úplně každý. Že se dá tento produkt využít i kreativnějším způsobem, než pro obyčejné  balení či uskladnění věcí – to ví jen málokdo. Pravdou zůstává, že i obyčejná papírová krabice má vícero využití. Jakmile se vám nějaká dostane do rukou – například až vám přijde objednané zboží, až si doma rozbalíte novou pračku, koupíte nové boty – pokuste se zamyslet, jak jinak byste ji mohli využít. Rozhodně je velká škoda papírovou krabici automaticky likvidovat a vyhazovat.

Domeček pro děti

Kdo má děti jistě moc dobře ví, jak těžké je udržet jejich pozornost u nějaké zábavy či činnosti. Děti chvilku neposedí,Krabice neustále vymýšlí všelijaké lumpárny, kterými by pozlobily rodiče. Každé dítko baví něco jiného, má jiné zájmy, u některých věcí vydrží déle, u dalších pro změnu méně, ale jedno mají děti společné – schovávačky, bunkry a domečky je zkrátka baví. Na trhu se dá pořídit nespočet domečků, které ale něco stojí. Tak proč si jeden takový nevyrobit vlastními silami? Bohatě vám k tomu postačí větší papírová krabice. Stačí vyříznout otvor na dveře či okna, při troše fantazie použít veselé barvičky a domeček je na světě – a rodiče nestál ani korunu. 

Menší šatní skříň

Nikde není psáno, že by nábytek musel být jen moderní a že by vaše domovy nutně musely podléhat těm nejnovějším módním trendům. I nábytek z papírových krabic začíná být stále vyhledávanější a používanější alternativou. Především mladí lidé imponují šatní skříně z papírových krabic do svých interiérů. I v tomto případě vám k výrobě postačí větší papírová krabice a jedna kovová či dřevěná tyč. Od krabice odříznete jednu stranu -zbudou vám 3 stěny – do libovolné výšky vříznete dva otvory, kterými protáhnete tyč – a šatní skříň je hotová. Můžete do ní věšet bundy, svetry, trička či mikiny – dávejte si však pozor na nosnost.

Je libo originální konferenční stolek?

KrabiceKonferenční stolek je neodmyslitelnou součástí obývacích pokojů. Hledáte-li něco originálního, nechcete si domů pořizovat skleněnou klasiku, nebo nudný dřevěný stolek a máte po ruce papírovou krabici, pro kterou nemáte žádné využití – vyrobte si z ní netypický stoleček! Nic víc než krabice k jeho výrobě opravdu nepotřebujete. Místo nožiček můžete použít čtyři menší papírové krabice, jako odkládací plochu pak jedno větší papírové víko, které otočíte dnem dospodu. Výroba vás nebude stát ani halíř a navíc získáte originální doplněk, který jen tak někdo doma nemá.

Vlastnoručně vyrobená krabička na vánoční dárek

Vánoce se k nám nezastavitelné blíží. Ruku v ruce s těmito nejkrásnějšími svátky v roce jdou i dárky. Většina lidí siKrabice zvykla na balení dárků do balících papírů. Ano balící papíry jsou k dostání v nejrůznějších barvách, vzorech i motivech. Přesto byste ale letošní Vánoce mohli pojmout originálně. Nebalte své dárky do balícího papíru, ale použijte k tomu krabici, kterou máte doma a chcete ji vyhodit. Papírovou krabici můžete nejrůzněji ozdobit – polepit obrázky, pomalovat, nalepit na ní třpytky – zkrátka jak se vám to bude líbit. S vánočním dárkem pak darujete i kousek sebe.

Obrázek: centrum-krabice.cz

Veškerý volný čas jsem trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo mým největším koníčkem, který ... [Více o autorovi]