Na co si dát pozor při výběru kuchyňského robota?

Kuchyňské roboty hrají v dnešní době stále větší roli při přípravě nejrůznějších pokrmů. Mnozí z vás si během pandemie zvykli na to, že si vaří v klidu a pohodlí domova namísto toho, aby chodili do drahých restaurací, kde na vás navíc čekají různá omezení. A jsou to právě kuchyňské roboty, díky nimž je příprava pokrmů výrazně snazší. Je však třeba mít k dispozici skutečně kvalitní přístroje.

Schopnosti kuchyňského robota

Základním parametrem, jak vybrat kuchyňský robot, je druh činností, které od tohoto přístroje očekáváte. Nejlevnější elektrický robot obvykle disponuje pouze několika málo funkcemi, jako jsou hnětení a šlehání. Tyto modely stojí maximálně pár tisíc korun. Náročnější zájemci však mají na výběr kuchyňského robota, jenž hravě zvládne také například strouhání potravin, jejich mletí apod. S tím souvisí rozměry a materiálové provedení. Nejlevnější modely mají tělo tvořené převážně z plastu a jsou bez ramene, preciznější produkty pak mívají jedno, ba dokonce dvě výklopná ramena, takže pak zastanou mnohem více práce.

Péče o robota

Jakmile si vyberete vhodný přístroj, je zapotřebí se o něj umět starat. Pravidelná údržba robota spočívá hlavně v omývání jednotlivých částí, jež přicházejí do kontaktu s potravinami a přísadami. Ideální je, pokud provádíte omytí ihned po práci, dokud v nádobě a na nástavcích připravované těsto nezaschne. Pak vám totiž stačí i obyčejné otření vlhkým hadříkem, načež vše necháte důkladně oschnout. Vybrané modely elektrických robotů mají rozebíratelné součástky, které se dají očistit v myčce nádobí, takže vás při údržbě čeká méně práce.

Kuchyňský robot zcela jistě najde místo v kuchyni každé domácnosti. Klidně i v té, v níž bydlíte sami. Uvidíte, jak si díky němu budete moci připravit těsto na pečivo, koláč a další pochoutky, aniž byste k tomu potřebovali spoustu nádobí a šikovné ruce. Ze značek, které se specializují právě na kuchyňské roboty, lze zmínit Kenwood. Jedná se o tradičního britského výrobce domácích spotřebičů. Jeho kuchyňské roboty nadchnou každého, kdo rád a často vaří a peče.