Na narozeninovou oslavu malé holčičky nikdo nepřišel. Maminčin geniální nápad vše zachránil

smutná holčička
Fotografie: Freepik

Žádný rodič nechce vidět své dítě zklamaně, obzvláště v den jeho narozenin. Zdálo se, že maminka s dcerou si budou muset vypít hořký pohár. Na oslavu totiž nikdo nepřišel.

Matka zamluvila místo v restauraci, vyzdobila stůl a připravila dort. Už jen s malou dcerkou čekaly, až pozvané děti dorazí, aby si všichni společně užili narozeninovou oslavu. Minuty ubíhaly, ale nikdo stále nepřicházel. Malá oslavenkyně byla stále smutnější. Po nějaké době bylo jasné, že na oslavu nedorazí ani jedno dítě. Maminka se však nechtěla vzdát – pokud něco nepodnikne, její dcera to ponese velmi těžce.

Vše bylo perfektně přichystáno, ale…

Lex Fitzgeraldová žije se svojí malou dcerou Willow v americkém Texasu. Když se blížil den jejích pátých narozenin, rozhodla se pro ni Lex přichystat opravdu úžasnou oslavu. Pronajala prostor v restauraci, rozeslala pozvánky a malá Willy se těšila, jak si narozeniny se svými kamarády užije. Ani jeden spolužák však nedorazil.

„Říkala jsem si, jestli jsem neuvedla špatný čas. Seděla tam sama u narozeninového stolu, čekala na kamarády, až přijdou, a moje srdce bylo zlomené. Nevěděla jsem, co mám dělat,” líčí maminka holčičky, co se jí honilo hlavou, když nikdo nepřicházel. I když účast měla od několika přátel potvrzenou, prostě žádný z nich nepřišel.

Lex byla zoufalá, protože viděla, jak je její dcera nesmírně zklamaná. Pak ji napadlo, že když nepřišli ti pozvaní, pokusí se pozvat někoho jiného. Vyfotila tak malou Willow, jak sedí sama u velkého narozeninového stolu, a fotografii dala na Facebook s popisem: „Pokud má někdo malé děti a právě teď hledá něco, co by mohl dělat… Nikdo se neobjevil na narozeninové oslavě mé dcery. Je to její první (a pravděpodobně poslední) večírek. Rádi to s vámi oslavíme.”

Zoufalý pokus k jejímu překvapení zabral

Pak se stalo něco neuvěřitelného. Během 15 minut začali přicházet lidé, kteří přišli malé Willow popřát a oslavit s ní její narozeniny. A nejen to,dokonce všichni přinesli pro malou Willow i spoustu dárků, jako by je snad měli pro ni předem připravené. Nechybělo tak rozkrojení dortu, sfouknutí svíček, ani společné zpívání. Restaurace byla během chvilky plná lidí, kteří nechtěli, aby tato roztomilá holčička byla zklamaná.

Smutný výraz malé Willow se rychle proměnil na velký úsměv, když viděla, kolik dětí přišlo její narozeniny oslavit. Maminka Lex řekla, že nikdy nezapomene na to, jak tito lidé byli ochotni hned přijít a zachránit tak jejich narozeninovou oslavu. Všichni si nakonec užili zábavné odpoledne. Maminka Lex se určitě nebude bát uspořádat oslavu ani příští rok. Už ví, že v jejím okolí je dost ochotných lidí, kteří ji podrží, kdyby bylo třeba.

Zdroj: Inspiredstories

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]