Pokud necháváte zapojenou nabíječku, ujistěte se, že neděláte osudovou chybu

Fotografie: Depositphotos

Pokud máte ve zvyku nechávat nabíječku zapojenou v síti i přesto, že žádné zařízení nenapájí, nemusí vám nutně hrozit žádné nebezpečí, přesto je potřeba zvýšené opatrnosti.

Ruku na srdce, přiznejte se, zdali necháváte nabíječku na mobilní telefon nebo notebook stále v zásuvce, i když ji zrovna nepoužíváte. Někteří lidé mají ve zvyku nechávat nabíječky v elektrice, i když zrovna nenabíjejí svá zařízení. Důležitá otázka tedy zní, zdali je tento postup bezpečný a šetrný pro vaši peněženku.

Nabíječka ponechaná v zásuvce

Doba pokročila a nyní je bezpečné nechat nabíječku mobilního telefonu nebo notebooku či jiného zařízení zapojenou v elektrické zásuvce, i když zrovna není potřeba elektroniku nabíjet. Jediné, na co je potřeba dát si pozor, je počasí. Pokud venku řádí silná bouřka, všechny nabíječky nechte raději vypojené, jak uvádí web KomputerSwiat.

Spotřeba elektřiny i bez napájení

Zda tento zvyk ubližuje vaší peněžence, to budete muset posoudit zřejmě jen vy sami. Evropská unie totiž stanovila standard, který zajišťuje, že napájecí zdroje prodávané v rámci EU nespotřebují více než 0,5 wattu během jejich zapojení. Spotřeba je tedy minimální, i když ne nulová. Pokud vás tedy zajímá, kolik zaplatíte za připojenou nabíječku v síti, server Webniusy informuje, že to bude jen pár korun.

mobilní telefon
Fotografie: Freepik

Pokud byste nechali jednu nabíječku zapojenou v zásuvce po celý rok, vaší peněžence to nijak neublíží. Dokonce některé nabíječky od značek Apple a Samsung při odpojení telefonu nespotřebovaly žádnou energii. Pamatujte však, že nikdy není nic 100%.

Další zdražování: Kvůli tomuto navýšení cen energií to s letošní zimou vypadá bledě

Zvláště buďte obezřetní, pokud odcházíte z domu nebo spíte, nabíječku je vždy lepší vypojit. Stejně tak nenabíjejte žádná zařízení přes noc, mohly by vám vzniknout problémy, o nichž jsme již psali na SvětěKreativity. Navíc je také potřeba vzít v úvahu, zdali neubližujete samotnému zařízení. Řešením pro vás mohou být prodlužovací kabely s vypínačem. Tak můžete nechat nabíječku neustále zapojenou, samotnou zásuvku však můžete vypnout.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*