Tato chyba při nabíjení telefonu v noci vás stojí tisíce korun. Dělá to skoro každý

Fotografie: Pexels

Na první pohled dává noční nabíjení smysl, telefon běžně používáme celý den, ale v noci ho nepotřebujeme. Jenže zde nastává problém.

Nabíjení telefonu přes noc je zvyk, který si osvojila většina z nás. Je to snadné, pohodlné a zajišťuje, že se ráno probudíme s plně nabitým zařízením. Málokdo si ale uvědomuje, že tento rutinní návyk může přinášet problémy. I když moderní chytré telefony disponují řadou bezpečnostních opatření, existuje několik důvodů, proč byste měli svůj přístup k nočnímu nabíjení přehodnotit.

Noční nabíjení ovlivňuje životnost baterie

Podle webu XM má většina současných chytrých telefonů lithium-iontové baterie, které dlouhodobé nabíjení vyloženě nepoškodí. Jakmile telefon dosáhne 100% nabití, přestane aktivně přijímat energii. Problém je zde jiný, jakmile totiž hladina baterie mírně klesne, zařízení ji začne znovu dobíjet.

Tento cyklus opakovaného nabíjení a odpojování může vést k rychlejšímu opotřebení baterie, která se postupem času začne vybíjet rychleji, než by měla. Jak uvádí Gadzetomania, je dalším častým problémem přehřívání baterie, které může v extrémních případech vést k požáru. Kromě toho i nabitý telefon dále přijímá elektřinu, takže se tento zvyk může objevit i na našich účtech.

Češi objevili tuto díru v systému, díky které platí za elektřinu zlomek běžné ceny. Zvládne to každý

Nebezpečí požárů a přehřívání

Jedním z nejvážnějších rizik nočního nabíjení je možnost požáru. I když je pravděpodobnost relativně nízká, počet požárů způsobených mobilními zařízeními roste. Může za to nejen podobné dlouhodobé nabíjení, ale také používání neoriginálních nebo poškozených nabíječek, nabíjení telefonu na nevhodném povrchu nebo vadná baterie. Levným výrobkům pochybné kvality ze zahraničních e-shopů se proto raději vyhněte.

Telefon
Fotografie: Pexels

Pokud  chcete, aby vaše baterie vydržela co nejdéle a minimalizovali jste bezpečnostní rizika, nabíjejte telefon během dne, nepoužívejte telefon během nabíjení, používejte originální nebo certifikované nabíječky a nabíjejte baterii jen do 80–90 %. Na SvětěKreativity jsme informovali také o tajné funkci mobilů, která vás svým způsobem odposlouchává. Možná ji budete chtít raději vypnout.

Zdroj: XM, Gadzetomania

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*