Dominika s manželem má již 7 dětí. Plánovali ještě osmé, ale nakonec se jim narodila paterčata

inkubátory v porodnici
Fotografie: Freepik

Doma už měli sedm dětí, ale rozhodli se ještě pro jedno. Jaké bylo jejich překvapení, když ultrazvuk ukázal, že se jim podařilo přirozeně počít paterčata.

Pravděpodobnost, že žena přirozeně otěhotní s paterčaty, je asi jedna ku 52 milionům. Proto je to vždycky velká událost nejen pro překvapené rodiče, ale i pro zdravotnický personál. Málokomu se totiž podaří se za svou praxi setkat s paterčaty. Nic se tedy nesmělo zanedbat a mamince byla věnovaná velká péče. Děti tak přišly na svět císařským řezem a všem se dařilo dobře.

Manželovi řekla, ať si raději sedne

Dominika a Vincent Clarkovi žijí v Anglii a vychovávají tu už sedm dětí. Už mají dobrou zkušenost s dvojčaty. Mají totiž hned dvoje, sedmiletá a čtyřletá. Dalším dětem je 10, 12 a 1 rok. Přesto se rozhodli ještě pro jednoho potomka. Dominika děti miluje a velká rodina ji rozhodně neděsí. Péči o tolik dětí totiž zvládá na jedničku. To, co je však čeká teď, bude i pro ni velká výzva.

Nebyli by překvapení, kdyby čekali opět dvojčata, ale oznámení lékaře o tom, že budou mít najednou hned pět dětí, to si nepředstavili ani v nejdivočejším snu. Vincent vzpomíná, jak mu Dominika zavolala z nemocnice a řekla mu, aby si raději sednul, protože tomuto nebude věřit. „Měli jsme velmi dobrou stravu z ovocných šťáv a nízkotučných potravin. Jsme si docela jisti, že v tom všem hrála roli strava“, vysvětlil Vincent, co si myslí, že bylo příčinou tohoto zázraku.

V této porodnici to byla už druhá paterčata

Dominika je původem z Polska a přála si tady i rodit. Ve 28. týdnu těhotenství se tak v krakovské nemocnici manželům narodily tři holčičky a dva chlapci. Děti vážily mezi 710 – 1 400 g a měřily kolem 40 cm. „Miminka a maminka se mají dobře, ale jejich tatínek, který přijel z Anglie, a jejich sedm bratrů a sester netrpělivě čekají doma! Jsme nesmírně šťastní a dojatí, že se můžeme opět zúčastnit tak mimořádné události,“ podala vyjádření i nemocnice, kde s paterčaty už mají zkušenost.

Většinu lidí by představa péče o pět miminek a dalších sedm dětí nejspíš děsila. Ne tak Dominiku, která je přesvědčená, že vše zvládne. Na tiskové konferenci uvedla, že se po celou dobu těhotenství cítila dobře a péče o tolik dětí se nebojí.

Nejmladší chlapeček bohužel zemřel

Po prvotní velké radosti se však ukázalo, že nejmladší syn měl zdravotní problémy a bohužel tři dny po porodu zemřel. Rodiče uvedli, že je smrt jejich syna Henryho Jamese velmi zasáhla. Jsou však připraveni dát potřebnou péči všem 11 dětem. Ty starší na maminku a čtyři sourozence doma už netrpělivě čekají.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]