Optický rébus pořádně otestuje vaši pozornost. Jen opravdu bystrý člověk dokáže odhalit skrytou tvář

Fotografie: CanvaPhotos / Edit

Pokud milujete hádanky, pak pro vás jistě nebude složité na tomto retro plakátu objevit skrytý obličej, který na první pohled není vidět.

Zkuste pomocí našeho testu otestovat své vnímání a pozorování. Obrázek nahoře je krásně barevný a vypadá na první pohled celkem jednoduše. Skrývá však skrytou tvář. Pokuste se ji odhalit a zaměstnejte tak svůj mozek optickou iluzí, která vám možná bude připadat trochu znepokojivá. Určitě ve vás však vyvolá nostalgii na éru podobných plakátů, které v dnešní době už téměř neexistují.

Buďte pozorní

Fotografie: CanvaPhotos

Pozorně si prohlédněte obrázek, který znázorňuje dvojici oděnou do modrých a červených šatů. Tato dvojice nese nad hlavou zelený deštník. Před nimi kráčí samostatná postava, která místo deštníku drží jakousi ceduli. Všechny postavy mají pokrývku hlavy. Na obrázku je také panenka, možná miminko oné dvojice. Retro obrázek plný barev však skrývá ještě něco jiného.

Celý plakát vypadá jako obyčejná reklama vykreslená zvláštním způsobem. Na obrázku se však kromě čtyř jasných obličejů nachází ještě jeden, který je takřka dokonale ukrytý. Na první pohled není možné si ho všimnout a někteří z vás budou muset obrázek pozorovat opravdu dlouho a pečlivě, aby obličej na retro plakátu identifikovali.

Zkuste to obráceně

Fotografie: CanvaPhotos / Edit

Možná se vám zdá, že žádný další obličej na obrázku být nemůže. Avšak opravdu se tam skrývá. Možná bychom měli napovědět, že ho musíte hledat v dolní polovině plakátu. Není tedy vůbec v úrovni ostatních obličejů postav. Jde navíc opravdu jen o obličej bez těla. Docela zřetelně však můžete spatřit oko, obočí, nos a ústa. Nechybí pochopitelně ani ucho.

Že jste obličej nenašli? Nezoufejte. Ne každý je tak dobrým pozorovatelem, aby si malého detailu na šatech jedné z postav všiml. I nám v redakci dal tento kvíz poměrně zabrat a někteří se rovnou nechali podat. Nicméně po odhalení pravdy jistě tento obličej, který je na obrázku vzhůru nohama, najednou uvidíte docela snadno.

Zdroj: VeryWellMind

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]