Nákup z pohodlí domova přináší spoustu výhod, ale nemusí to být úplně pro každého

Zdroj obrázku: ESB Professional, Shutterstock

Dnes je možné pořídit vybavení celé domácnosti i naplnit lednici jídlem bez toho, aniž byste opustili pohodlí domova či kanceláře. Takový nákup online má bezesporu mnoho výhod, ale jako všude, i tady se najdou určité nevýhody.

Někdo si už na tento typ nakupování zvykl a neměnil by. Ovšem najdou se i tací, kteří si chtějí danou věc vyzkoušet, osahat, podržet v rukou. Někoho ani tak neláká samotné zboží, jako fakt, že se alespoň na chvíli dostane mezi lidi a prohodí třeba pár slov se sousedkou či prodavačkou.

Některé věci se z pohledu úspory času a pohodlí skutečně vyplatí koupit na internetu. Ovšem pokud si budete chtít koupit novou běžeckou obuv či dítěti papučky do školy, pak je lépe vyrazit do prodejny, kde je možné si dané zboží vyzkoušet. I když už dnes není problém zboží, které mi jakkoli nevyhovuje, vyměnit či úplně vrátit. Znamená to však starosti navíc a zbytečné natahování procesu. 

Některé věci je lépe kupovat osobně

Platí to zejména o některém typu nábytku a vybavení. Matraci si budete chtít osahat, posadit se na ní a osobně vyzkoušet. Tedy většina z nás. Někdo tyhle detaily neřeší a vystačí si s recenzí. Do stejné kategorie patří i sedací soupravy. Jeden bude chtít sedací soupravu vidět na vlastní oči, posedět si na ní, osahat. Druhý detaily neřeší a klidně koupí opět na základě recenzí a informací o výrobku.

Vedle vybavení domácnosti, oblečení a obuvi lze z pohodlí domova nakupovat i potraviny. Pro někoho to může být skutečně velká pomoc, když mu velký nákup přivezou až ke dveřím a nemusí nikam cestovat a tahat těžké tašky. Ocení to určitě nejen maminky s malými dětmi, ale i starší lidé nebo nemocní. Zapomenout nesmíme ani na různé služby. Už jsme si dávno zvykli, že existuje například kalkulačka cestovního pojištění, která nám přijde vhod v okamžiku, kdy budeme někam cestovat. Stejně tak lze z pohodlí domova sjednat životní pojištění, pojištění domácnosti či nemovitosti. Dnešní doba celkově změnila úhel pohledu a spousta věcí se začala řešit a nakupovat online. Díky internetu se můžete vzdělávat, zaplatit si kouče, který vám pomůže s hubnutím a využít spoustu jiných služeb. 

Výhody nakupování na internetu 

  • Možnost porovnat ceny 
  • Vybrat si takovou službu, produkt, osobu, která nás zaujme nejvíce 
  • Úspora času 
  • Pohodlí 
  • Větší možnost dárků, slev, výhodných akcí 

Nevýhody nakupování na internetu 

  • Nákup nekvalitního zboží a problém s reklamací 
  • Některé zboží je zkrátka lépe si vyzkoušet, osahat 
  • Dlouhý proces v případě reklamace, vrácení zboží

Než se rozhodnete pro nákup určitého zboží či služby, zkoumejte, srovnávejte a rozmyslete si, zda je v konkrétním případě lepší nákup z pohodlí domova nebo raději osobně. Ne vždy musí platit, že nákup přes internet je lepší variantou.