Nářadí, které by vám doma nemělo chybět

Zdroj obrázku: Zadorozhnyi Viktor / Shutterstock.com

Každý z nás by měl mít doma bednu s nářadím. Nikdy totiž nevíte, kdy budete potřebovat například obyčejné kladivo nebo šroubovák. Základní nástroje vám pomohou vypořádat se s jednoduchými domácími opravami. Co by vám nemělo chybět?

Kapající kohoutek, povolený šroubek a jiné drobné nedostatky se čas od času objeví snad v každé domácnosti. V případě velkých škod (vzniklých např. následkem vytopení nebo vloupání) vám pomůže pojištění domácnosti, na běžné závady je ale bohužel krátké. Proto byste měli mít doma bednu se základním nářadím, kterou koupíte v každém obchodě pro kutily – a to buď hotovou, nebo si její obsah můžete sestavit sami. Co by vám v ní ale rozhodně nemělo chybět?

Šroubovák

Potřebujete dotáhnout úchyt na dvířkách nebo smontovat poličku? Po ruce vždy mějte základní sadu šroubováků – křížový a plochý, oba typy nejlépe v několika velikostech, abyste si poradili s malými šroubky třeba na hračkách, ale i s těmi většími.

Imbusové klíče

Zejména pokud sestavujete nábytek, neobejdete se bez imbusových klíčů. Ty vám pomohou s dotažením i uvolněním šroubů a snadno tak dáte dohromady skříňky, poličky nebo i pohovku.

Kladivo

Kladivo je opravdový základ a nikdy by vám nemělo v bedně na nářadí chybět. Ať už potřebujete přitlouct hřebík na pověšení obrazu, nebo třeba nastavit výšku polic. Kladivo je nepostradatelným pomocníkem v každé domácnosti.

Klíče

Na utahování a povolování spojů využijete také maticové a očkové klíče. Pořídíte je i samostatně, ale pokud jste začátečník, vsaďte na sadu klíčů, ve které najdete různé velikosti i typy. Kromě toho se vám může hodit i hasák na instalatérské práce. 

Aku vrtačka

Není potřeba mít doma nejrůznější typy vrtaček, fréz nebo pil, ale menší aku vrtačka se může hodit. Snadno si poradí s drobným vrtáním, utahováním a povolováním šroubů, takže se při sestavování nábytku tolik nenadřete. A navíc se vám pod rukama nebudou motat žádné kabely.

Hřebíky a šrouby

V neposlední řadě je dobré mít po ruce i menší zásobu hřebíků, šroubků a matic, abyste pokaždé nemuseli běžet do obchodu. Základní sadu pořídíte v již sestavených bednách s hřebíky a šroubky. Najdete v nich šrouby do dřeva, krytky, hmoždinky, dlouhé i krátké hřebíky.