Muž zahlédl v bahně podivný předmět. O jeho vzácný nález mají zájem nejprestižnější muzea

Fotografie: Sevela.p / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

I když si občas myslíme, že již máme naši historii dostatečně probádanou, opak je pravdou. Muž pod vrstvami bahna objevil něco, co rozhodně nečekal.

O tom, že v minulosti žila na Zemi zvířata, která zde dnes již nyní nespatříme, není pochyb. Občas se ale poštěstí a hluboko v zemi narazíme na důkaz o jejich existenci. Tento nález je vždy vzácný, a to ještě více ve chvíli, kdy ho nečekáme. Do takové situace se dostal muž, který dokázal na video zachytit okamžik, kdy v zemi objevil vzácnost.

Video, které se během chvíle stalo virálem

Na Zemi stále existují místa, která nejsou dostatečně prozkoumána. Stejně tak lze předpokládat, že nevíme o všech vyhynulých zvířatech a nemáme jasný důkaz o jejich existenci. Muž, který dokázal neobvyklou situaci zachytit na kameru, v hromadě bahna nalezl něco, co rozhodně nečekal. Pozůstatky vyhynulého žraloka, který žil v období miocénu až pliocénu.

Podle webu Britannica byl Megalodon mohutný žralok obřích rozměrů. Specifický byl svými velkými a silnými zuby, které měly neuvěřitelnou sílu a sloužily k lovení kořisti. A právě jeden z těchto zubů muž náhodou objevil během kopání v bahně. V první chvíli nemohl uvěřit vlastním očím, není ale pochyb o tom, že v rukou drží zub tohoto mohutného velikána.

Jeho radostná reakce vyvolá úsměv na tváři

Na videu je zachycen muž, který se hrabe v hromadě bahna. V jednu chvíli je vidět, jak se jeho tvář rozzáří, o chvíli později dochází k jeho radostnému zvolání a vytažení objevu z bahna. Podle webu Newly se jedná o mohutný zub se zeleným, žlutým a bílým vzorem, který patří vyhynulému druhu žraloka. Muž se snažil zub najít několik měsíců, už ani nedoufal, že k tomu opravdu dojde.

Muž našel ve vodě zvláštní mince. Po bližším přezkoumání zjistil, že jsou staré více než 1600 let

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený SHRKco (@shrkco)

Zub, který z bahna vyloví, je opravdu gigantických rozměrů. Není proto divu, že mu mnoho lidí na internetu k jeho objevu gratuluje. Nečekaný nález ale učinil i muž z nedávného příběhu, o kterém jsme na deníku SvětKreativity.cz psali. U rybníka zahlédl nezvyklý kámen, který měl vysokou hodnotu. Nečekaný objev učinili také dva teenageři v řece, kam házeli magnet.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]