Naštvaný muž nechal sousedovi za stěračem auta vzkaz s plánkem. Ten se svým obsahem obletěl internet

Fotografie: Depositphotos

Muži došla trpělivost, když viděl, jak jeho soused špatně parkuje. Za stěračem mu nechal lístek s instrukcemi, jak má správně zaparkovat.

V době, kdy je parkovacích míst často mnohem méně než aut, mohou být někteří všímaví lidé pohoršeni tím, jak neohleduplně někdo parkuje. Méně zkušení řidiči mají možná potíže trefit se do vymezeného prostoru a se zaparkováním auta bojují. V tomto případě však měl řidič kolem sebe velký prostor. Přesto zaparkoval tak, že zabral dvě pakovací místa. A to se hrubě nelíbilo jeho sousedovi.

Precizně nakreslený plánek

Muž žijící v Londýně se podělil o tuto sousedskou příhodu na sociální síti Reddit. Když šel na parkovišti ke svému vozu, všiml si, že vedlejší vůz má za stěračem vložený papír. Zvědavě se šel podívat a nestačil se divit. Na papíře byl nakreslený diagram, který znázorňoval, jak se má správně parkovat a jak špatně zaparkoval dotyčný řidič.

Muž byl tímto precizně vykresleným plánkem uchvácen a pobaven. Vyfotil ho a umístil na internet s poznámkou, že vzkaz není určený jemu, on prý parkuje vždy správně. Asi sám netušil jakou odezvu si tento originální plánek s nápovědou k parkování získá. Kromě velké řady komentářů se celý příběh objevil i v britském deníku The Sun.

Většinu komentujících plánek pobavil

Na papíře jsou namalovaná auta, která stojí na parkovišti na vymezeném místě mezi parkovacími čárami. „Správně zaparkované auto,“ stojí v nadpisu. Pod tím je nakreslené auto, které stojí na parkovací čáře, a zabírá tak dvě místa k parkování: „Takhle se podařilo zaparkovat vám.“ Jeho parkovací dovednosti pak byly ohodnoceny dvěma body z deseti za snahu s poznámkou, že toto skóre musí zlepšit.

Lidé zahrnuly příspěvek s parkovacím náčrtkem řadou komentářů i trefných poznámek. Většina byla pobavena a oceňovala kreativitu i přehlednost kresby. „Váš soused je učitel,“ okomentoval jeden ze sledujících. Jiný poznamenal, že ani auta, která jsou označená jako správně zaparkovaná, nestojí dobře. Měla by stát levými koly co nejblíže levé čáře, aby měl řidič více prostoru k vystoupení z auta.

Fotografie: Freepik

Někdo také poznamenal, že mnoho lidí takto parkuje schválně, aby jim někdo jiný při otevírání dveří neodřel lak. Jeden uživatel dal náčrtku 10 z 10 a ocenil jeho přehlednost i to, že si každý kolemjdoucí může připomenout, jak správně parkovat. Diskuze se odvíjela v pobaveném duchu. Většina lidí sousedovo puntičkářství a originální přístup k řešení podpořila. Našli se však i tací, kterým tento styl přišel doslova stupidní. Co myslíte vy?

Zdroj: Webniusy

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]