Naučte se sázet zeleninu do úhledných řádků. Víme jak na to!

Jaro je tady, což znamená, že je čas naskládat kvalitní semena, vytáhnout lopaty, hrábě, konve a další vybavení z odlehlého místa. Zimní odpočinek zůstane pozadu a duch aktivního pěstování se jen vznáší ve vzduchu.

Podívejte se na to, jak zvýšit výnos mrkve v důsledku mazaného způsobu výsadby. Výsadba semen mrkve semena bude s naší metodou jednoduchá a skvělá. Určitě to zkuste, protože na jaře je tolik starostí se zahradou.

Výsadba mrkve

Hustě zasazené kořeny se vzájemně ovlivňují, takže pro dobrou sklizeň musí být redukovány. Nejčastěji jsou mrkve zpočátku hojně zalévány, aby bylo snazší je vytáhnout a zředit pinzetou. Problém však můžete vyřešit ještě dříve – v době sázení.

Pro naši metodu budete potřebovat hrnec (3 litry), konev, 2 litrovou plastovou láhev, 3 lžíce škrobu (nebo mouky) a asi 2 lžíce semen mrkve.

Prvním krokem je příprava pasty. Je lepší, abyste použili škrob, protože v tomto případě bude průsvitná a lépe se vám bude tato milovaná zelenina sázet. S moukou je to obtížnější.

Vaření

Nalijte vodu do hrnce a dejte ji na oheň. Škrob rozpusťte v šálku s vodou při pokojové teplotě.
Když se voda vaří v hrnci, přidejte zředěný škrob a vařte pomalu při nízkém plameni. Současně je promíchejte tak, aby pasta byla homogenní.
Hmota by měla být dostatečně tlustá, ale snadno se odkapávat z lžíce. Pokud bude směs příliš hustá, zřeďte ji vodou.


Ochlaďte kapalinu a naplňte jí láhev. Velikost láhve je úměrná objemu semen mrkve. Takže pro 1 l láhev je vhodná jedna polévková lžíce semen. Pro dvoulitrovou láhev, kterou máme k dispozici, máme 2 polévkové lžíce. Láhev by měla být doplněna 150-200 ml, aby semena zapadla a obsah se mohl snadno protřepat.

Nalijte semena do předem nalité hmoty do láhve, můžete si pomoci konvičkou. Láhev přikryjte korkovou zátkou a protřepejte tak, aby semena byla rovnoměrně rozložena uvnitř.

Nyní můžete začít sázet. Zpočátku otestujte láhev v malé oblasti, abyste pochopili, jak rychle máte láhev naklánět. Vzdálenost mezi jednotlivými drážkami by měla být alespoň 20 cm.

Výsadba mrkve na jaře podle této technologie odstraní zbytečný rozruch v zahradě – kořeny nemusíte často ředit. Další výhodou je, že směs se po dlouhou dobu neabsorbuje a zanechává potřebnou vlhkost pro semena. To vám umožní počítat s časnými výhonky mrkve a rychlou sklizní.

Užívejte si bohaté sklizně nejen mrkve po celý rok, ale i jiných plodin, držet se měsíčního kalendáře setí. Nezapomeňte použít zajímavé nápady od zkušených zahrádkářů.