Naučte se šetřit při tisku. Ulevíte nejen své peněžence

Pokud tisknete dokumenty, možná jste už přemýšleli nad tím, co vás stojí nejvíce peněz. Na první pohled by se mohlo zdát, že je to spotřeba papíru. Mezi ty největší výdaje při tisku však patří samotné náplně do tiskárny. Je to jednoduše z toho důvodu, že jsou poměrně drahé. Zejména pak, pokud se bavíme o originálních náplních. Existuje však velice elegantní způsob, jak při tisku ušetřit.

Vsaďte na alternativní náplně

Pokud je řeč o vysokých cenách náplní, ať už se jedná o tonery do laserových tiskáren nebo o cartridge do tiskáren inkoustových, stojí určitě za to podívat se po alternativách. Můžete tak zakoupit třeba levnější kompatibilní tonery HP, které vám umožní výrazně ušetřit při tisku. Mezi hlavní výhody totiž patří, že:

  • Jsou výrazně levnější než originální náplně
  • Kvalita tisku je srovnatelná s originálem

Díky výrazně nižší ceně alternativních náplní samozřejmě výrazně snížíte cenu za vytištění jedné stránky. Za stejné peníze toho tak vytiskněte mnohem více, což představuje nemalou úsporu. Pokud si pořídíte kvalitní alternativy, tak navíc získáte srovnatelnou kvalitu tisku s originální náplní. Postačí nakupovat takové náplně, které splňují veškeré certifikace. Zpravidla je zakoupíte u ověřených prodejců, a to včetně těch internetových.

Šetřit můžete svou peněženku i přírodu

V úvodu jsme hovořili mimo jiné o spotřebě papíru. To samozřejmě také promlouvá do nákladů na tisk, ale v tomto případě se může vložit rovněž zejména ohleduplnost přírodě. Pokud tisknete totiž běžné dokumenty, které nevyžadují nějakou extrémní kvalitu, dobře se rozmýšlejte nejen při výběru náplně do tiskáren, ale také při volbě papíru na tisk. Můžete využít třeba recyklovaný papír, který je nejen levnější, ale samozřejmě se jedná o produkt po všech stránkách ohleduplnější k životnímu prostředí.

Zdroj: Dmytro Vietrov / Shutterstock.com