Návody na ruční práce nejen pro maminky s dětmi

Každé roční období má své výhody a svůj půvab. Přesto, že se nám zima zdá být někdy příliš vleklá, přináší s sebou svá pozitiva. Mimo venkovních aktivit v podobě zimních sportů a hrátek, jako je stavění sněhuláků a iglú, nabízí i čas věnovat se ručním pracím. V zimním období se brzy stmívá, ale to neznamená, že půjdeme hned spát. Právě v tomto období vzniká mnoho úžasných ručních výrobků. Maminky se mohou věnovat společně s dětmi tvorbě rozmanitých vánočních dekorací či výrobě hraček. Je čas na vánoční tvoření. Pokud byste rádi vyzkoušeli nějaké to tvořeníčko, ale nevíte, jak začít, přináším vám s potěšením spoustu inspirace i návodů v podobě nově vzniklých webových stránek Tricot.cz – návody na ruční práce. Jedná se o komunitní web, kde je možné nejen sbírat inspiraci a nechat se zdarma inspirovat návody. Můžete se také podělit o vaše rukodělné výtvory a pomoci tak ostatním. Naleznete zde návody na pletení, návody na háčkování, návody na kreativní vaření i pečení, nápady na tvoření s dětmi, rozvíjení dětí a mnoho dalšího v duchu Do it yourself! (DIY). Veškeré návody jsou zdarma a natrvalo. To znamená, že se sem kdykoliv můžete vracet. K registraci potřebujete pouze uživatelské jméno a heslo. A zábava, která potěší nejen děti, ale i maminky může začít.tvoreni s detmi

Maminky tvoří se svými dětmi

Možná občas přemýšlíte, jak zabavit své děti ještě než půjdou spát. Můžete spolu s dětmi vyrobit autodráhu z kartónu nebo třeba razítko v podobě kytky z plastové láhve. A už jste slyšeli, že se dá malovat i pěnou na holení? Snad tatínkové prominou, když si děti půjčí trochu jejich pěny, která poslouží uměleckým účelům. Vaše dítě může dokonce zvládnout 3D obraz pomocí své vlastní ručky. Že se bude jednat o vskutku naprosto originální obrázek, nemusí být ani řeč. Pak stačí koupit rámeček na fotografii, obrázek do něj umístit a vaše dítě bude mít vyzdobený dětský pokoj vlastními dílky.

Pletení a háčkování u kávy

Máte uklízeno, uvařeno a žehlení si chcete nechat na večer? Dítě spí a teď by bodla dobrá káva a chvíle odpočinku. Háček a příze jsou jednak uklidňující činností a navíc můžete uháčkovat hračku, čepičku, šálu, ubrus nebo zkusit jehlice a uplést svetřík. Pokud jste již zkušenější, můžete pomoci ostatním a prozradit jim návod a ukázat, co už jste zvládli vytvořit. Pokud patříte mezi začátečníky tak vás potěším, že se nejedná o nic složitého. Nemusíte se pouštět do hlavolamů a začínat složitými vzory. Uháčkovat kytičku, kolečko nebo čtvereček zvládne každý začátečník. Až jich budete mít plnou krabici, můžete je k sobě sešít a vytvořit kabelku, záclonku, polštářek. Ani vánoční ozdoby nejsou složité a barevné kolečka, vločky či hvězdičky ozdobí nejeden vánoční stromeček či větvičku.

Recy věcy, aneb co s hromadou starých časopisů?

navody rucni praceDřív se chodívalo pravidelně do sběru odevzdávat staré noviny a jiný papír. Těchto však začalo pozvolna ubývat a s papírem se zbytečně plýtvá. Noviny, letáky, staré výpisy, dopisy, časopisy se dají využít ve prospěch životního prostředí a navíc, jako skvělá pomůcka k výrobě dekorace. Z papíru se dá vytvořit okrasná krabička, obrázky, tácky, mističky, květináče, košíky a spoustu dalších úžasných výrobků. Mnohdy postačí jen chuť tvořit, lepidlo, nůžky, barvičky a dobré nápady, které naleznete v přehledných sekcích webových stránek Tricot.cz – návody na ruční práce.

Fotografie publikována se svolením Naypong Photography/FreeDigitalPhotos.net