Návrat k přirozenosti aneb len v hlavní roli

V dnešní době je docela složité najít kvalitní oblečení nebo doplňky z oblíbené látky – lnu. Pomačkaný vzhled působí jak ležérně, tak i elegantně, záleží na tom, jak toto oblečení zkombinujete. O tom, jak příjemný je len na těle hlavně v letních období všichni víte. V čem se ještě skrývá jeho krása a co všechno se dá ze lnu ušít?

Lněné povlečení

Jak jistě víte, len má příjemně chladivé vlastnosti, tudíž je lněné povlečení v horkých letních dnech doslova k nezaplacení. A není lepšího zadostiučinění, když si takové povlečení ušijete sama. I začínající švadlenka to dokáže, tudíž na nic nečekejte, nakupte len metráž a hurá na to. Ve srovnání s tím, kolik kvalitní povlečení stojí, nejenom, že ušetříte, ale ještě se vám bude lépe usínat s myšlenkou, že jste něco vyrobila sama.

Bytové doplňky ze lnu

Jak jsme již zmínili, len dokáže působit nejenom moderně, ale i elegantně. Tudíž se bytové doplňky ze lnu hodí prakticky do každého interiéru. Když už budete mít ušito povlečení, jistě vám nějaký len zbyde. Využijte ho na ušití povlaků na polštářky! A co tak s nimi sladit i závěsy v obývacím pokoji a ubrus nebo běhoun na stole? A nezapomeňte na kuchyňské utěrky! Pořád to není nic složitého, takže pokud jste zvládla povlečení, ušít tyto doplňky pro vás bude naprostá brnkačka. Všechny návštěvy vám budou tento styl rozhodně závidět.

Troufnete si na oblečení?

Pokud jste už zkušenější švadlenka, rozhodně byste měla vyzkoušet ušít si i něco na sebe. Navštivte e-shop Bubulakovo a vyberte si jakou metráž jen chcete. Len je díky své tvrdosti skvělou volbou na šití, protože se vám nebude v rukou trhat. Začít můžete s něčím jednodušším, jako je třeba sukně nebo laclové šaty. Postupem času si klidně troufněte na kalhoty, šortky nebo dokonce celý kostým. Len se totiž hodí na každou příležitost.

A co vy ušijete si něco ze lnu také?